Our site uses cookies to ensure you quality of service. By continuing browsing you agree with our Cookie policy , Privacy policy

Meno tyrimai ir komunikacija

Informacija bus patikslinta

Studijų programos tikslas: Parengti aukštos kvalifikacijos meno ir kultūros specialistą darbui mokslo tyrimų, kultūros sektoriaus ir visuomenės informavimo ir komunikacijos srityse, turintį reikalingų menotyros ir komunikacijos žinių, gebantį kurti mokslo, mokslo sklaidos, edukacinę ir kūrybinę produkciją, taikant tarpdisciplinines prieigas.

Studijų programos skiriamieji bruožai: Tai vienintelė antrosios pakopos studijų programa tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų, kuri, sujungdama iki šiol buvusias atskiras etnomuzikologijos, muzikologijos, teatrologijos ir kinotyros studijas bei užtikrindama glaudų ryšį tarp teorijos ir praktikos, atveria studentams platesnes profesinės ir kūrybinės, taip pat tolesnių studijų ar akademinės veiklos galimybes.

FAKULTETAS: Muzikos fakultetas, Teatro ir šokio fakultetas, Nacionalinė kino mokykla

SUTEIKIAMAS KVALIFIKACINIS LAIPSNIS / PROFESINĖ KVALIFIKACIJA: Humanitarinių mokslų magistras

VALSTYBINIS KODAS: 6211NX004

SPECIALIZACIJOS: Etnomuzikologija, Muzikologija, Teatrologija, Kinotyra

STUDIJŲ KRYPČIŲ GRUPĖ: Humanitariniai mokslai

STUDIJŲ KRYPTIES VERTINIMAS IR AKREDITAVIMAS

STUDIJŲ TRUKMĖ: Nuolatinės studijos, 2 metai

DOKUMENTAI: Profilio aprašas

PROGRAMOS APIMTIS KREDITAIS: 120

PROGRAMOS KOMITETAS

STUDIJŲ PROGRAMŲ PLANAI

Numatomi studijų rezultatai: 

Žinios ir jų taikymas
1.1. Žinos, gebės įvardyti ir kritiškai įvertinti konkretaus kultūros (etninės ir profesionaliosios) ir meno (muzikos, teatro, kino) reiškinio, periodo ar problemos dėsningumus, susieti juos su naujausiais mokslinių tyrimų rezultatais ir teorinėmis prielaidomis.
1.2. Žinos tradicines ir šiuolaikines menotyros lauko formas, meno ir mokslo tendencijas, menotyros ir kitų humanitarinių ir socialinių mokslų metodus ir gebės juos taikyti atliekant savarankišką kūrybinį darbą ir mokslinį ir (ar) taikomąjį tyrimą.
1.3. Gebės savarankiškai kaupti, analizuoti, apibendrinti ir interpretuoti sukauptą informaciją, meno ir kultūros reiškinių kontekstus, jų priežastinius ryšius, formuluoti ir plėtoti kritiškai argumentuotas idėjas ir jas pagrįsti.
1.4. Išmanys mokslinio tyrimo metodologiją, jos eigą ir etapus, suvokia teorijos ir praktikos sąsajas ir gebės šias žinias panaudoti mokslinėje tiriamojoje ir (ar) taikomojoje veikloje, argumentuodamas pasirinktų metodų tinkamumą mokslinio tyrimo tikslo atžvilgiu.

Gebėjimai vykdyti tyrimus
2.1. Gebės identifikuoti kultūros ir meno laukui aktualią problemą, formuluoti originalią mokslinio tyrimo hipotezę ir ją argumentuotai apginti, taikydamas šiuolaikines menotyros ir kitų mokslų teorijas, metodus ir praktines žinias.
2.2. Gebės atsirinkti ir kūrybiškai taikyti savarankiškai pasirinktus būdus ir metodikas savo atliekamuose tyrimuose, analizuoti, apibendrinti ir pagrįstai interpretuoti sukauptą informaciją, kritiškai ją vertindamas, suvokdamas pasirinktų metodų ribotumus.
2.3. Gebės konstruktyviai, argumentuotai ir kritiškai įvertinti tyrimų rezultatus, nustatyti jų patikimumą, formuluoti tyrimo išvadas ir rekomendacijas, siūlyti sprendimus, atpažinti ir spręsti tyrimo etikos klausimus, vadovaudamasis tyrėjo etikos bei socialinės atsakomybės principais.

Specialieji gebėjimai
3.1. Gebės suvokti ir vertinti meno (muzikos, teatro, kino) reiškinius iš tarpdisciplininės tarpsritinės perspektyvos, susiejant šių menų transformacijas su aktualiu sociokultūriniu kontekstu ir tarptautiniu menotyros diskursu.
3.2. Gebės inicijuoti ir įgyvendinti originalius menotyrininko (etnomuzikologo, muzikologo, teatrologo, kinotyrininko) kompetencijų reikalaujančius projektus įvairiose kultūros, meno ir ugdymo institucijose, žiniasklaidos priemonėse ir akademinėje aplinkoje.
3.3. Gebės kūrybiškai ir atsakingai naudotis komunikacijos kanalais ir informacijos įrankiais, parinkdamas skirtingoms auditorijoms tinkamas medijų priemones.
3.4.
Gebės analizuoti Lietuvoje ir pasaulyje vykstančius etninės kultūros procesus, kritiškai įvertinti įvairius jos funkcionavimo ir plėtros šiuolaikinėje kultūroje reiškinius, tirti lietuvių etninę muziką kitų muzikinių tradicijų kontekste ir taikyti tradicijos ir kultūrinio tapatumo tyrimų duomenis, formuojant Lietuvos kultūros politiką (Etnomuzikologijos specializacija).
Žinos muzikos suvokimo, atlikimo bei kūrybinių procesų dėsningumus, muzikos komunikacijos ir recepcijos teorijų modelius ir gebės juos taikyti tarpdalykinės muzikologijos tyrimuose ir vykdant profesinę veiklą (Muzikologijos specializacija).
Gebės analizuoti įvairius teatro, scenos ir medijų meno reiškinius ir formas, įvertindamas jų vietą šiuolaikinėje Lietuvos ir pasaulio audiovizualinėje kultūroje; gebės vykdyti teatrologinius tyrimus, taikydamas šiuolaikines metodologines prieigas (Teatrologijos specializacija).
Gebės analizuoti tradicinius ir netradicinius teatro ir kino, scenos ir medijų meno reiškinius, įvertinant jų vietą šiuolaikinėje audiovizualinėje kultūroje; gebės tirti naujas atlikimo menų, medijų ir kino formas, apibrėždamas jų savitumą ir estetines transformacijas Lietuvos ir pasaulio kontekste (Kinotyros specializacija).

Socialiniai gebėjimai
4.1.Išmanydamas komunikacijos etikos principus, gebės kritiškai ir kūrybiškai pateikti savo vertinimus specialistams ir visuomenei įvairiais kultūrinio gyvenimo klausimais, atliekant įvairias praktines užduotis bei dalyvaujant viešoje profesinėje veikloje.
4.2. Išmanydamas komunikacijos etikos principus, gebės kritiškai ir kūrybiškai pateikti savo vertinimus specialistams ir visuomenei įvairiais kultūrinio gyvenimo klausimais, atliekant įvairias praktines užduotis bei dalyvaujant viešoje profesinėje veikloje.
4.3. Gebės profesionaliai, argumentuotai raštu ir žodžiu savo ir kitų sričių specialistams bei visuomenei perteikti teorinius pagrindus, originalių tyrimų išvadas ir žinias apie meno reiškinius, meno ir kultūros kontekstus.

Asmeniniai gebėjimai
5.1. Gebės įvertinti profesinės veiklos galimybes ir asmeninius poreikius, motyvuotai ir sistemingai gilinti empirines ir teorines žinias, savarankiškai tobulinti profesinius gebėjimus ir kompetencijas nustatyti ir projektuoti savo profesinės veiklos tikslus, kryptingai jų siekti.
5.2. Gebės savarankiškai spręsti profesines problemas nežinomoje, kintančioje, tarpdalykinėje aplinkoje.
5.3. Suvoks kultūros vertybių, kultūrinės įvairovės svarbą, moralinę atsakomybę už mokslinės ir kūrybinės veiklos poveikį aplinkai, socialinei, kultūrinei ir ekonominei visuomenės raidai.

Profesinės veiklos galimybės: sėkmingai baigusieji programą gali dirbti mokslo, meno, kultūros, švietimo, žiniasklaidos, kultūros politikos, kūrybinių industrijų ir kitose srityse viešajame, nevyriausybiniame ar privačiajame sektoriuje, savarankiškai inicijuoti ir realizuoti mokslinius, edukacinius ir kūrybinius projektus, vykdyti tiriamąją arba taikomąją veiklą.

Tolesnių studijų galimybės: sėkmingai baigę Meno teorijos ir komunikacijos studijas ir įgiję humanitarinių mokslų magistro kvalifikacinį laipsnį absolventai toliau gali tęsti studijas mokslo doktorantūroje.