Teatro menas
Studijų programos tikslas: Parengti visuomeniškai aktyvų teatro meno specialistą, išmanantį teatro meną istoriniu ir teoriniu požiūriais, gebantį profesionaliai ir kūrybiškai veikti šalies meniniuose ir kultūriniuose procesuose, realizuoti savo menines idėjas tarptautinėje kultūrinėje erdvėje, savarankiškai dirbti ir bendradarbiauti, mokytis ir tobulėti, panaudoti turimas fizines, emocines ir kognityvines savybes meninei raiškai.
Skiriamieji bruožai:
Tai yra unikali pirmosios pakopos studijų programa Lietuvoje, ugdanti profesionalius teatro meno kūrėjus. Studijų proceso metu taikomas kompleksinio mokymo modelis. Programoje šalia pagrindinės (teatro) studijų krypties dalykų, yra studijuojami kitų krypčių – muzikos, šokio, kino, dailės, vadybos – dalykai, yra sustiprintos meno istorijos ir teorijos dalykų studijos. Studentus ugdo žymiausi Lietuvos teatro menininkai, mokslininkai ir kitų kultūros ir meno sričių profesionalai, nuolat bendradarbiaujama su žinomais profesionaliais užsienio scenos menų specialistais. Taip pat skatinamas studentų tarptautiškumas, suteikiant galimybę išvykti pagal mainų programas.
VALSTYBINIS KODAS: 6121PX004 |
SECIALIZACIJOS VILNIUJE: Režisūra, Vaidyba, Teatro prodiusavimas, Scenos meno studijos |
STUDIJŲ KRYPČIŲ GRUPĖ: Menai |
SUTEIKIAMAS KVALIFIKACINIS LAIPSNIS: Menų bakalauras |
STUDIJŲ TRUKMĖ: Nuolatinės studijos, 4 metai |
PROGRAMOS APIMTIS KREDITAIS: 240 |
FAKULTETAS: Teatro ir šokio fakultetas; Klaipėdos fakultetas |
Numatomi programos studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas
1.1. Žinos svarbiausius Lietuvos ir pasaulio teatro kūrinius, kūrėjus ir teatro raidos etapus, išmanys skirtingų stilių ir formų teatro meno tradicijas, gebės įgytas žinias panaudoti praktiniame kūrybiniame darbe.
1.2. Supras teorinius ir praktinius teatro kūrimo principus ir gebės juos tarpusavyje sieti.
1.3. Suvoks teatro meno procesus ir reikšmę bendrame kultūros, meno, mokslo ir socialinių aktualijų kontekste.
Gebėjimai vykdyti tyrimus
2.1. Gebės sklandžiai ir argumentuotai reikšti mintis žodžiu ir raštu, keldamas probleminius klausimus, pristatydamas kūrybinius sumanymus ir pagrįsdamas jų meninę ir idėjinę reikšmę.
2.2. Gebės savarankiškai kaupti, analizuoti, apibendrinti ir interpretuoti informacijos šaltinius, identifikuoti teatrinių reiškinių ypatumus, sisteminti įgytas žinias ir daryti išvadas.
2.3. Įgis kūrybinio projekto analizės ir rengimo įgūdžių, leidžiančių sukurti ir pristatyti (apsiginti) šiuolaikines Europos teatro meno tendencijas atitinkantį scenos meno kūrinį.
Specialieji gebėjimai
3.1. Bus įsisavinęs pagrindinius dramaturginės medžiagos analizės, interpretacijos ir sceninės kompozicijos kūrimo principus ir gebės profesionaliai juos taikyti meno projektuose
3.2. Išmanys teatro kūrinio parengimo pakopas ir cechų darbą, įvairių technologijų panaudojimo ir pritaikymo sceninei kūrybai galimybes.
3.3. Turės vadybos, karjeros valdymo ir antreprenerystės žinių ir įgūdžių, padėsiančių aktyviai ir profesionaliai veikti šiuolaikinėje meno rinkoje ir prisistatyti įvairiose medijose.
3.4.
Išmanys teatro kūrybinius procesus, gebės kūrybiškai analizuoti ir kritiškai vertinti meno reiškinius, inicijuoti ir realizuoti kūrybines idėjas, panaudodamas tinkamas metodines priemones bei dirbti savarankiškai. (Režisūros specializacija).
Išmanys ir gebės sąmoningai naudoti ir jungti fizinius, emocinius ir intelektinius išteklius įvairiuose teatriniuose kontekstuose. (Vaidybos specializacija).
Išmanys kultūros renginių organizavimo ypatumus, gebės taikyti kūrybinius sprendimus įvairaus pobūdžio renginiuose, inicijuoti ir realizuoti nestandartines idėjas. (Teatro ir renginių režisūros specializacija).
Išmanys ir gebės taikyti vadybinius principus valdant scenos meno projektą, vertinti scenos meno rinką, analizuoti ekonomines, teisines bei finansines sąlygas, inicijuoti ir realizuoti nestandartines idėjas ir pateikti kūrybiškus sprendimus, vadovaujantis naujomis teorijomis ir metodais. (Teatro prodiusavimo specializacija).
Išmanys lėlių ir objektų kūrimo ir valdymo technologijas, spektaklio kūrimo būdus, gebės sąmoningai naudoti ir jungti fizinius, emocinius ir intelektinius išteklius įvairiuose teatriniuose kontekstuose. (Lėlių ir objektų teatro specializacija).
Išmanys teatro, šokio ir cirko istoriją ir gebės analizuoti bei vertinti šalies ir pasaulio scenos meno reiškinius iš kritinės, teorinės ir praktinės perspektyvų, tyrinėti scenos meno procesus socialiniuose, politiniuose ir kultūriniuose kontekstuose bei savarankiškai ar su komanda įgyvendinti kūrybines idėjas įvairiose šiuolaikinėse medijose. (Scenos meno studijų specializacija).
Socialiniai gebėjimai
4.1. Gebės profesionaliai, efektyviai ir etiškai bendrauti ir bendradarbiauti su meno ir kitų sričių specialistais, generuoti įvairias kūrybines idėjas, ieškoti jų įgyvendinimo galimybių, taikyti adaptyviuosius įgūdžius dirbant įvairiose socialinėse grupėse ir daugiakultūrinėse aplinkose.
4.2. Suvokdamas savo kūrybos socialinį poveikį, gebės atsakyti už savo kūrinio idėjinę ir meninę kokybę, ją vertinti ir tobulinti.
4.3. Gebės panaudoti įvairius metodus ir strategijas efektyviai komunikacijai su publika.
Asmeniniai gebėjimai
5.1. Gebės dirbti ir tobulėti savarankiškai, gebės planuoti ir sistemingai tobulinti savo profesines kompetencijas, prisitaikyti prie naujų situacijų, naudotis psichohigienos ir asmeniniais organizaciniais įgūdžiais, kurti konkurencingoje aplinkoje;
5.2. Naudodamas vaizduotę, intuiciją, emocinį intelektą ir kūrybinį mąstymą, gebės analizuoti ir vertinti savo ir kitų kūrybą, konstruktyviai išsakyti ir priimti kritiką.
5.3. Gebės taisyklingai, įtaigiai, profesionaliai bendrauti, perteikdamas informaciją meno bendruomenės ir kitiems visuomenės nariams.
5.4. Gebės atsakyti už savo ir komandos veiklos kokybę, imsis iniciatyvos spręsdamas kylančias problemas.
Profesinės veiklos galimybės: Absolventai pagal baigtą specializaciją gali dirbti įvairiuose Lietuvos teatruose ir jų trupėse, kultūros ir švietimo, pramogų industrijų įstaigose, žiniasklaidos priemonėse, kultūros politikos formavimo ir įgyvendinimo institucijose, inicijuoti ir įgyvendinti nacionalinius ir tarptautinius kultūros projektus, taip pat gali savarankiškai reikštis kūrybinėje, meninėje profesinėje veikloje.
Tolesnių studijų galimybės: Baigę pirmosios pakopos studijų programą Teatro menas absolventai turi teisę stoti į antrosios pakopos teatro ir kitų studijų krypčių programas, jeigu tai numatoma pasirinktos studijų programos priėmimo reikalavimuose.