Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Rugpjūtį sostinės scenose – tarptautinė naujojo teatro savaitė

Rugpjūčio 18–22 d. įvairiose sostinės erdvėse įvyks tarptautinis teatro projektas, kurio metu žiūrovams bus pristatytos penkios premjeros, sukurtos penkių talentingų jaunų menininkų, šįmet baigiančių teatro režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Tai išskirtinis atvejis, kuomet teatro režisierių baigiamieji darbai kuriami bendradarbiaujant LMTA, Valstybiniam jaunimo teatrui, Helsinkio ir Reikjaviko aukštosioms mokykloms, o spektaklius kuria perspektyvūs teatro menininkai iš Lietuvos, Suomijos ir Islandijos.

Lina Židonytė

Per penkias vasaros pabaigos dienas LMTA Balkono teatre, LMTA Teatro ceche, Valstybiniame jaunimo teatre, Kultūros bare „Kablys + Kultūra“ ir Muzikiniame teatre-klube „Legendos“ – publika turės išskirtinę galimybę nemokamai susipažinti su jaunais teatro kūrėjais, kurie vienaip ar kitaip kurs artimiausią Lietuvos teatro ateitį. Ir nors sakoma, kad pirmieji menininkų darbai yra savotiška jų vizitinė kortelė, savo baigiamuosius darbus pristatantys režisieriai Lina Židonytė, Naubertas Jasinskas, Antanas Obcarskas, Uršulė Bartoševičiūtė ir Augustas Gornatkevičius jau neblogai pažįstami smalsesniems teatrų lankytojams. Dar studijų metais sukurti ankstesni jų spektakliai užėmė pakankamai svarbias pozicijas Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Nacionalinio Kauno dramos teatro, Juozo Miltinio dramos teatro ir kitų teatrų repertuaruose bei sulaukė pozityvių publikos bei kritikų atsiliepimų. 

Augustas Gornatkevičius. D. Matvejevo nuotr.

LMTA studijavę, o paskutiniąsias studijų savaites spektaklius kūrę Helsinkio menų universiteto Teatro akademijoje ir Islandijos menų universitete Reikjavike, jaunieji režisieriai turėjo išskirtines galimybes ne tik susipažinti su suomių bei islandų teatro kultūra, aktorių rengimo metodika ir kūrybos principais, tačiau ir mokytis profesinių įgūdžių bei semtis patirties iš tokių pripažintų savo srities profesionalų kaip režisierė ir kurso vadovė Yana Ross, suomių režisierius, Europos teatro „Naujosios realybės“ prizo laureatas Kristian Smeds, islandės teatro menininkės Halldóra Geirharðsdóttir ir Snæbjörg Sigurgeirsdóttir.

Antanas Obcarskas. D. Matvejevo nuotr.

Ne mažiau plati ir spektaklių dramaturginė „geografija“, kurioje deri ir klasikinės pjesės, ir šiuolaikinė dramaturgija, ir autorinė interpretacija garsaus kino filmo scenarijaus temomis. L. Židonytė vilniečių publikai pristatys spektaklį pagal Lietuvoje žinomos austrų dramaturgės E. Jelinek pjesę „Jackie“, N. Jasinskas ieškos skandinavų literatūros klasiko A. Strindbergo pjesės „Pelikanas“ šiuolaikinio skambesio, A. Obcarskas interpretuoja suomių dramaturgės S. Turunen dramą „Normalumo fantomas“, U. Bartoševičiūtė kuria spektaklį „Requiem For a Woman“ pagal serbų rašytojos M. Pelević pjesę, o A. Gornatkevičius, drauge su dramaturge A. Ihlberg, mėgins sukurti savotišką legendinio suomių kino režisieriaus A. Kaurismäkio filmo tęsinį, pavadinimu „Calamari Union 2. Megastar“.

Naubertas Jasinskas

Vis dėlto, nepaisant daugelio skirtingų įkvėpimo šaltinių, žanrų bei atrastų ir pasirinktų spektaklio formų, visus darbus, galima sakyti, sieja tam tikra bendra teminė linija, kurios epicentre – bandymas rasti atsakymus į klausimus, aktualius šiuolaikiniam jaunam žmogui.

Uršulė Bartoševičiūtė

Kaip išlikti savimi, neprarasti savo tapatybės susidūrus su dominuojančiais socialiniais bei kultūriniais stereotipais? Kaip išsaugoti savo kitoniškumą bet kokią drąsesnę ar mažiau įprastą raišką demonizuojančioje ir tuoj pat ją užgniaužti bei paversti pilkos masės dalimi siekiančioje šiuolaikinėje visuomenėje? Kaip išsaugoti pagarbą įvairovei ir individualumui kultūroje, šeimoje ar tradicijoje, kuri kiekvieną moralės, saviraiškos ar elgesio normų išgalvotas ribas peržengiantį veiksmą priima kaip iššūkį? Galiausiai, kodėl šiais laikais jauni žmonės net, atrodytų, artimiausioje savo aplinkoje neretai jaučiasi tarsi juodos avys?

Primename, kad įėjimas į visus renginius laisvas, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija elektroniniu paštu rsvp@lmta.lt


 

RENGINIŲ PROGRAMA:

Rugpjūčio 18 d. (antradienis) 18 val. 
Rugpjūčio 19 d. (trečiadienis) 18 val.
S. Turunen NORMALUMO FANTOMAS, rež. Antanas Obcarskas 
Valstybinio jaunimo teatro „Salė 99“ (Arklių g. 5) 
Spektaklis vyks suomių kalba su lietuviškais titrais

Rugpjūčio 19 d. (trečiadienis) 20 val. 
Rugpjūčio 20 d. (ketvirtadienis) 22 val.
M. Pelević REQUIEM FOR A WOMAN (N-16), rež. Uršulė Bartoševičiūtė 
Kultūros baras „Kablys + Kultūra“ (Kauno g. 5) 
Spektaklis vyks anglų kalba

Rugpjūčio 19 d. (trečiadienis) 22 val. 
Rugpjūčio 20 d. (ketvirtadienis) 20 val.
A. Ihlberg CALAMARI UNION 2. MEGASTAR, rež. Augustas Gornatkevičius 
Muzikinis teatras-klubas „Legendos“ (Kalvarijų g. 85) 
Spektaklis vyks anglų kalba

Rugpjūčio 20 d. (ketvirtadienis) 18 val. 
Rugpjūčio 21 d. (penktadienis) 20 val.
E. Jelinek JACKIE, rež. Lina Židonytė 
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42) 
Spektaklis vyks anglų kalba

Rugpjūčio 22 d. (šeštadienis) 14 val. 
Rugpjūčio 22 d. (šeštadienis) 20 val.
A. Strindberg PELIKANAS (N-14), rež. Naubertas Jasinskas 
LMTA Teatro cechas (T. Kosciuškos g. 10) 
Spektaklis vyks lietuvių ir kitomis kalbomis 

2020 08 07
LMTA Meno centro informacija