LMTA dėstytojų ir darbuotojų „Erasmus+ 171“ vizitas Senegale
2025 m. gegužės 24 d. – birželio 1 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Šiuolaikinio šokio studijų programos, Klaipėdos fakulteto Šokio katedros dėstytojai bei LMTA administracijos darbuotojai lankėsi Dakare (Senegalas) pagal „Erasmus+“ tarptautinio mobilumo programą (KA171).
Specialioji „Erasmus+“ programa KA171 jau daugiau nei penkerius metus skatina bendradarbiavimą su aukštojo mokslo institucijomis už Europos Sąjungos ribų. LMTA šios iniciatyvos dėka užmezgė glaudžius ryšius su Senegalo aukštąja nacionaline menų mokykla (École Nationale Superiore des Arts) ir privačiomis šokio srities edukacinėmis įstaigomis, įskaitant garsiosios šiuolaikinio šokio atlikėjos Germaine Acogny įkurtą mokyklą École des Sables („Smėlio mokykla“) bei šiuolaikinio šokio bienalę-festivalį Kaay Fecc.
Tai jau antrasis LMTA vizitas Senegale. Delegaciją sudarė 11 asmenų – LMTA Muzikos fakulteto (MF), Teatro ir šokio fakulteto (TŠFa), Klaipėdos fakulteto (KF) dėstytojai bei administracijos darbuotojai:
- prof. Aira Naginevičiūtė-Adomaitienė (TŠF Šokio ir judesio katedra),
- koncertmeisteris Vladas Dieninis (TŠF Šokio ir judesio katedra),
- doc. Inga Kuznecova ir doc. Darius Berulis (KF Šokio katedra),
- Giedrė Kabašinskienė (Tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė),
- Edvinas Sėliūnas (MISC koordinatorius),
- Ignas Šoliūnas (Meno centro Muzikos projektų vadybininkas),
- Loreta Mockevičienė (Finansų direktorė),
- Kristina Kazilionienė (TŠF administratorė),
- doc. Agnė Jurgaitytė-Avižinienė (Meno istorija ir teorija),
- lekt. Andrius Maslekovas (MF).
Vizito Senegale metu vyko susitikimai su École des Sables ir ENA vadovais ir dėstytojais. LMTA atstovai turėjo unikalią galimybę susitikti su šiuolaikinio Afrikos šokio pradininke Germaine Acogny, kurią, beje, tą pačią dieną po pravesto intensyvių dviejų valandų afrikietiško šokio seminaro, pasveikino aštuoniasdešimt pirmojo gimtadienio proga Ecoles des Sable studentai ir administracija. Susitikimų su administracija metu aptartos bendradarbiavimo perspektyvos, įskaitant galimybę kviesti tradicinio ir šiuolaikinio Afrikos šokio dėstytojus dirbti su Vilniaus ir Klaipėdos fakultetų studentais.
Vienas iš jau konkrečių bendradarbiavimo rezultatų – šiuolaikinio šokio dėstytojos ir École des Sables vadovės Omilade Davis Smith vizitas į Vilnių jau šių metų birželį.
LMTA Klaipėdos fakulteto dėstytojai Inga Kuznecova ir Darius Berulis tris dienas dalyvavo École des Sables organizuotuose intensyviuose Afrikos šokio kursuose. Įgytos metodinės ir praktinės žinios bus integruojamos į šokio srities studijų programas Klaipėdos fakultete.
Vizitas Senegale taip pat apėmė darbo susitikimus, kurių metu buvo aptarti finansavimo, reglamentavimo, dokumentacijos ir procesų derinimo klausimai rengiant tarptautinę jungtinę magistro studijų programą International Master in Performance Art and Choreographic Technologies. Ši programa kuriama bendradarbiaujant su penkiomis partnerinėmis aukštosiomis mokyklomis, kurių puokštėje yra LMTA ir Ecole des Sable (Senegalas).
- Nacionaline Liono aukštąja muzikos ir šokio konservatorija (Prancūzija),
- Karališkąja Antverpeno konservatorija (Belgija),
- Taipėjaus menų universitetu (Taivanas),
- LMTA
- École des Sables (Senegalas).
Šis vizitas – tai svarbus žingsnis plėtojant LMTA tarptautinį bendradarbiavimą ir stiprinant akademinius ryšius Afrikos žemyne, ypač šiuolaikinio šokio ir scenos menų, muzikos srityse.
Tarptautinių ryšių sk. inf.
2025 06 10









