Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA DOKTORANTAI: KONCERTAS „LIETUVA IR LENKIJA: ATEITIES KULTŪROS TILTAI“

2021 m. birželio 11 d., penktadienį, 19 val.

Tiesioginė transliacija per www.tv.lmta.lt iš LMTA Didžiosios salės

LMTA DOKTORANTAI: KONCERTAS „LIETUVA IR LENKIJA: ATEITIES KULTŪROS TILTAI“

Dalyvauja: 
I kurso doktorantė JULIJA IVANOVAITĖ (smuikas, doc. Dainiaus Puodžiuko kl.) 
PAULIUS ANDERSSON (fortepijonas)

PROGRAMA

Gediminas Gelgotas (1986) 
Never Ignore the Cosmic Ocean smuikui ir fortepijonui 
Eduardas Balsys (1919–1984) 
Koncertas smuikui solo 
I d. – Preliudas 
II d. – Fuga 
III d. – Čakona 
IV d. – Tokata 
Krzysztof Penderecki (1933–2020) 
Cadenza smuikui solo 
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) 
„Miražas“ fortepijonui, VL 175 
Karol Szymanowski (1882–1937) 
Sonata smuikui ir fortepijonui d-moll, Op. 9 
I d. – Allegro moderato. Patetico 
II d. – Andantino tranquillo e dolce 
III d. – Finale: Allegro molto, quasi presto

„Lietuva ir Lenkija: ateities kultūriniai tiltai“ – tai smuikininkės Julijos Ivanovaitės ir pianisto Pauliaus Anderssono inicijuojamas projektas, skirtas pažymėti 230-iąsias Abiejų Tautų Respublikos gegužės 3-iosios konstitucijos ir tarpusavio įžado metines. ATR Konstitucija – vienas svarbiausių dokumentų Lietuvos ir Lenkijos istorijoje, pasižymėjęs inovatyviomis politinėmis ir pilietinėmis idėjomis. Konstitucija yra bendros abiejų šalių praeities ir kultūrinių saitų simbolis. Minint 230-iąsias šio dokumento pasirašymo metines, projekto „Lietuva ir Lenkija: ateities kultūriniai tiltai“ metu norima vystyti dvišalį bendradarbiavimą ir skatinti kultūrinių ryšių stiprinimą ir plėtojimą.

Koncertinėje programoje skambės įdomiausi jau klasika tapę ir šiuolaikiniai Lietuvos ir Lenkijos kompozitorių opusai: lietuvių kompozitorių M. K. Čiurlionio, E. Balsio ir G. Gelgoto bei lenkų kompozitorių K. Szymanowski ir K. Penderecki kūriniai smuikui ir fortepijonui.

Julija Ivanovaitė (g. 1994) – smuikininkė, altininkė, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, solistė bei kamerinės muzikos atlikėja. Julija aktyviai propaguoja šiuolaikinę klasikinę muziką ir specializuojasi dabarties kompozitorių kūrybos atlikime. Nuo 2011-ųjų metų J. Ivanovaitė yra Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) artistė (meno vadovas Gediminas Gelgotas). Kartu su kolektyvu J. Ivanovaitė koncertuoja prestižinėse koncertų salėse – Leipzigo „Gewandhaus“ (Vokietija), „St. Martin- in-the-Fields“, Sankt Peterburgo Filharmonijoje (Rusija) bei prestižiniuose festivaliuose – Usedomer Musikfestival, Toulon Music Festival ir kt.

Paulius Andersson (g. 1995) – trečiosios kartos pianistų dinastijos atstovas, penkiolikos tarptautinių konkursų laureatas, koncertuojantis JAV, Indonezijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Olandijos, Prancūzijos, Ispanijos, Slovakijos, Gruzijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos koncertų salėse, tai pat skambinęs prestižiniuose Lietuvos (Pažaislio, Kristupo, Bistrampolio, M. K. Čiurlionio muzikos ir kt.) bei užsienio festivaliuose. Paulius nuolat koncertuoja kaip solistas su žymiausiais Lietuvos ir Europos orkestrais.