Baltijos šalių susitarimas dėl automatiško akademinio pripažinimo
Nuo šiol baigus studijas vienoje Baltijos šalyje ir norint toliau studijuoti kitoje aukštojo mokslo diplomas bus pripažįstamas automatiškai. Birželio 8 d. Vilniuje vykstančio 24-ojo Baltijos šalių švietimo ir mokslo ministrų susitikimo metu Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai pasirašė susitarimą dėl su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų automatiško akademinio pripažinimo.
„Tai istorinis momentas – Europoje šiuo metu siekiama sukurti bendrą švietimo erdvę, ir mes šiandien žengiame pirmą žingsnį šia kryptimi, tad galime būti pavyzdys kitoms Europos valstybėms. Tikiu, kad ši sutartis bus labai naudinga mūsų jaunimui “, – sakė Estijos švietimo ir mokslo ministrė Mailis Reps.
„Mūsų bendras tikslas – naikinti barjerus. Ši sutartis – sėkmingo bendradarbiavimo tarp mūsų šalių pavyzdys“, – pažymėjo Latvijos švietimo ir mokslo ministras Kārlis Šadurskis.
Lietuvos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pažymėjo, kad sutartis sustiprins tiek Baltijos šalių, tiek Europos švietimo erdvę ir ties bendradarbiavimo tiltus. „Švietimas grįstas bendradarbiavimu, kuris stiprina visuomenę. Tai bus puiki galimybė jaunimui judėti tarp šalių ir persinešti įgytas kompetencijas iš vienos sistemos į kitą,“ – sakė J. Petrauskienė.
Iki šiol, pavyzdžiui, įgijus bakalauro laipsnį Estijoje ar Latvijoje ir norint studijuoti magistrantūrą Lietuvoje, reikėdavo kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centrą, kad įgytas diplomas būtų pripažintas. Akademinio pripažinimo procedūra paprastai užtrukdavo apie mėnesį.
Automatiškas akademinių kvalifikacijų pripažinimas – vienas iš bendrų siekių Europos aukštojo mokslo erdvėje. Baltijos šalys jį žengia vienos pirmųjų Europoje. Iki šiol automatiško akademinio pripažinimo susitarimus yra pasirašiusios Beniliukso ir Šiaurės šalys.
Švietimo ir mokslo ministerijos informacija