Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA vyko „Nordplus“ intensyvūs kursai „IMMEDIA“ ir „Vokalinė fonetika“

Balandžio pabaigoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje buvo surengti net dveji „Nordplus“ tinklo intensyvūs kursai: 21–30 d. – IMMEDIA garso meno ir erdvinės muzikos kursai, balandžio 23–29 d. – kursai „Vokalinė fonetika“, skirti italų kalbai.

„Nordplus“ vokalinės fonetikos kursai. D. Kavaliauskaitės nuotr.

„Vokalinės fonetikos“ kursuose dalyvavo 20 dalyvių iš Šiaurės ir Baltijos šalių partnerių mokyklų – kuruose buvo mokoma italų vokalinės literatūros ir itališko bel canto dainavimo stiliaus. Profesorius Leonardo de Lisi (Luigi Cherubini muzikos konservatorija, Florencija) skaitė 3 val. trukmės paskaitą apie bel canto, paskaita įrašyta.

„Nordplus“ vokalinės fonetikos kursai. D. Kavaliauskaitės nuotr.

Penkias dienas trukusių kursų metu buvo vedamos individualias pamokos su vokalo profesoriais ir koncertmeisteriais. Dalyvius mokė dainavimo profesorė Asta Krikščiūnaitė ir koncertmeisteris Justas Čeponis iš Lietuvos, taip pat – Maria Imgemarsson Berg iš Švedijos, Luca de Marchi iš Norvegijos, Zigrida Krigere ir Veronika Rinkule iš Latvijos, Nadežda Kurem ir Siim Selis iš Estijos bei Ketevan Eliava iš V. Saradžišvili Tbilisio valstybinės konservatorijos (Sakartvelas).

Renginį vainikavo kursų dalyvių surengtas itališko repertuaro koncertas balandžio 28 d. LMTA Juozo Karoso salėje. Skambėjo Georgo Friedricho Händelio, Wolfgango Amadeus Mozarto, Vincenzo Bellini, Gaetano Donizetti, Giovanni Battista Pergolesi, Giacomo Puccini, Amilcare Ponchielli ir Giuseppe Verdi vokaliniai kūriniai.

Pasak kursų dalyvio Konstantino Tomano (LMTA), tai buvo vieni geriausių kursų, kuriuose teko dalyvauti. Lakoniški, bet taiklūs dėstytojų patarimai pakeitė požiūrį į dainavimą. Studentai iš partnerinių institucijų kursus įvertino kaip itin gerai organizuotus ir naudingus.    


„Nordplus“ kursai „IMMEDIA“

Beveik lygiagrečiai, balandžio 21–30 d., Vilniuje vyko „Nordplus“ intensyvūs kursai „IMMEDIA“, kuriuos organizavo Lietuvos muzikos ir teatro akademija, bendradarbiaudama su 11 partnerių aukštųjų meno mokyklų iš Šiaurės ir Baltijos šalių. Kursuose dalyvavo 35 ir studentai ir 14 dėstytojų iš Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos.

IMMEDIA dėstytojai pristatė atviras paskaitas: 
Mantautas Krukauskas (Lietuva) Composing (with/in) Space: Technology, Techniques
Palle Dahlstedt (Švedija) Visual music – Roots, Past and Present. Five Paradigms of Video Synthesis
Lauri Huikuri (Suomija) 360 Video
Anders Tveit (Norvegija) Ambisonics and Beyond – Novel Approaches to Transformation
Samuli Homanen (Suomija) Virtual and Augmented Reality
Per Anders Nilsson (Švedija) Creating Spatial Patches for Max4Live Lecture
Hans-Gunter Lock (Estija) A 3D Speaker Array for Both Studio and Concerts
Matthias Kronlachner (Austrija/Lithuania) Spatial Audio: Loudspeakers, Microphones and Tools
Tom Williams (Jungtinė Karalystė, projekto svečias) AuSoundings: Trace, Place, Space.

Balandžio 22 d. ir 23 d. kursų studentai turėjo galimybę pristatyti save ir savo kūrybą specialiai organizuotuose renginiuose Muzikos inovacijų studijų centre. Inspiruoti teorinių paskaitų ir moderuojančių dėstytojų, IMMEDIA dalyviai savaitę kūrė imersinio garso ir vaizdo projektus penkiose grupėse, kurias sudarė skirtingų šalių kompozitoriai, garso režisieriai, garso, vaizdo ir medijų menininkai.

„Nordplus“ kursai „IMMEDIA“

Kūrybinių dirbtuvių rezultatą Lietuvos muzikos ir teatro akademija kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga bei festivaliu „Jauna muzika“ pristatė žiūrovams išskirtiniame audiovizualiniame koncerte balandžio 29 d. kultūros komplekse Sodas2123:

IMMEDIA 1 grupė. Moderatoriai: Daniel Hjorth, Hans-Gunter Lock 
Audiovizualinis kūrinys „Daze“ 
Autoriai: Sofia Zaiceva (Estija), Juan Alan Iniguez Haksten (Švedija), Tuomas Aleksanteri Gröndahl (Suomija), Valters Vagotins – Vagulis (Latvija), Andreas Hellesøy (Norvegija), Hele-Mai Vettik (Estija).

IMMEDIA 2 grupė. Moderatorius Palle Dahlstedt 
Audiovizualinis kiūrinys „aito“  
Autoriai: Henri Sakari Virtanen (Suomija), Ana Maria Oancea (Norvegija), Kristaps Diura (Latvija), Geo Dusnoki (Danija), Toralf Willy Nørbech (Norvegija), Marleena Maliniemi (Suomija), Matas Samulionis (Lietuva)

IMMEDIA 3 grupė. Moderatoriai Roberto Becerra, Per Anders Nilsson 
Audiovizualinis kūrinys „ABRUPT“ 
Autoriai: Gonçalo Alexandre Soares Rodrigues (Švedija), Antti Aleksanteri Lausuja (Suomija), Emiliano Ortíz Benítez (Norvegija), Ilkka Veikko Ilmari Helo (Suomija), Matteo Ferrante (Suomija), Cornelia Karlsson (Danija)

IMMEDIA 4 grupė. Moderatoriai Rolands Kronlaks, Anders Tveit 
Audiovizualinis kūrinys „Synthetic Skins“ 
Autoriai: Anna Elina Lahti (Suomija), Kerttu Liisa Linnea Mättö (Suomija), Alina Ostrogradskaya (Suomija), Gonzalo Muruaga (Estija), Emil Aleksis Chieusse (Suomija),  Niko Petteri Hakanen (Suomija), Ansels Kaugers (Latvija)

IMMEDIA 5 grupė. Moderatoriiai Alejandro Olarte, Jussi Tuohino 
Audiovizualinis kūrinys „oidar nekorb“ 
Autoriai: Uku Õunapuu (Estija), Sami-Petteri Weber (Suomija), Ernests Valts Circenis (Latvija), Janette Maria Tuomaala (Suomija), Simone Spampinato (Suomija), Lumi Ritari (Suomija), Maisa Ranki (Suomija)

Garso ir video ekspertai, konsultavę visas grupes: Peter Barnow, Samuli Homanen, Lauri Huikuri, Mantautas Krukauskas, Matthias Kronlachner, Petri Kulju.

Balandžio 30 d. Sode įvyko baigiamasis festivalio koncertas, kuriame greta kitų autorių skambėjo kursų dėstytojų Anderso Tveito, Rolando Kronlako, Petri Kulju ir Jussi Tuohino, Hanso Gunterio Locko, Alejandro Olarte, Mantauto Krukausko ir Palle Dahlstedto sferiniai kūriniai.

IMMEDIA partneriai: Bergeno universiteto Griego akademija (Norvegija), Danijos karališkoji muzikos akademijia, Estijos muzikos ir teatro akademija, Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademija, Geteborgo muzikos ir teatro akademija (Švedija), Karališkoji muzikos akademija Orhuse ir Olborge (Danija), Metropolia taikomųjų mokslų universtetas (Suomija), Malmės muzikos akademija (Švedija), Norvegijos muzikos akademija, Oulu taikomųjų mokslų universitetas (Suomija), Sibelijaus akademija (Helsinkio universitetas, Suomija). 

Pagal Tarptautinių ryšių skyriaus informaciją 
2023 05 05