Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Akademijoje – garsaus teatro pedagogo seminaras

Kintanti kasdienybė keičia ir teatro veidą: vaidybos „metodų“ laikai baigėsi, studentai įgyja žinias įvairias būdais ir kanalais. 2021 m. rugsėjo 18–20 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedra organizuoja nuotolinį seminarą aukštųjų ir vidurinių mokyklų teatro pedagogams „Naujasis vaidybos mokytojas“ (angl. „The New Acting Teacher“), kuriame bus pristatoma novatoriška dr. Jurijaus Alschitzo pedagoginė sistema.

Koncentruotas įvadinis seminaras teatro pedagogams pristatys būdus ir metodiką, kuria siekiama fundamentaliai permąstyti ir pertvarkyti studentų žinių įgijimo procesus, padėti pedagogams juos suprasti ir pritaikyti praktikoje. Būdamas filosofijos mokslų daktaru, Jurijus Alschitzas sukūrė naujas žinių įgijimo ir kūrimo koncepcijas, pakeisdamas įprastinio ugdymo parametrus. Ši sistema yra sudaryta iš dviejų kategorijų: Kvantinė pedagogika, pagrįsta bangų ir rezonanso teorija, ir Holistinė pedagogika, pagrįsta sferiniu požiūriu į teatrą. Kursas supažindins su pagrindinėmis sąvokomis ir parodys, kaip jos susipina kasdieniame mokyme.  

Dr. Jurijus Alschitzas yra vienas žinomiausių ir populiariausių teatro mokytojų, mokęs daugybę studentų, dirbančių visame pasaulyje. Jis yra autoritetingas teatro tyrinėtojas ir daugelio knygų apie teatro pedagogiką autorius. Dabartiniai jo darbai yra orientuoti į teorinius tyrimus ir praktinius teatro mokymo metodus. J. Alschitzo projektą „Pasaulio teatro mokymo biblioteka“ Tarptautinis teatro institutas pripažino vienu iš svarbiausių mūsų laikų teatro tyrinėjimų. Jis pasiūlė ir įgyvendino pirmąją profesinio teatro mokymo magistro programą (UNAM, Meksika), kuri buvo toliau plėtojama bendradarbiaujant su Europos akademijomis.

J. Alschitzas, remdamasis savo pastarųjų metų tyrimais, sukūrė visiškai naują vadinamąjį sferinį požiūrį į teatro ugdymą, naudodamas bangų ir rezonanso teoriją. Su programa „ALthatheatre“ jis teatro edukacijos srityje siūlo kvantinės pedagogikos koncepciją, taip pat yra meno vadovas „AKT-ZENT“ Tarptautinio teatro instituto tyrimų centre.

Seminaras vyks anglų k., yra nemokamas ir atviras visiems besidomintiems.
Būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 17 d. 12 val.: https://bit.ly/Alschitz
Seminaro dalyviai gaus pasiruošimo užduotis bei prisijungimo nuorodą el. paštu.

Projektas organizuojamas kartu su „AKT-ZENT“ centru.
Projektą finansuoja Baltijos ir Vokietijos universitetų ryšių biuras. 

Organizatorių informacija 
2021 09 16