Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Akordeonistų turas po Europą

Balandžio 13-23 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Akordeono katedros studentai su katedros vedėju priešaky apvažiavo nemažą Europos dalį (viso net 4000 km), sudalyvavo puikiuose koncertuose, o šį turą vainikavo puikūs laimėjimai, liaupsės ir sėkmė Tarptautiniame akordeono konkurse „Accordeon-Nous“ Mons mieste, Belgijoje.

Pirmas ir pagrindinis kelionės tikslas buvo Tarptautinis akordeono konkursas accordeons-nous.org, Mons mieste Belgijoje. Tačiau organizuojant išvyka Akordeono katedros vedėjui prof. Raimondui Sviackevičiui kilo idėja suorganizuoti jaunimui daugiau pasirodymų kitose šalyse.

Pirmasis bendradarbiavimas įvyko su Katovicų muzikos akademijos Akordeono katedra. Puikioje Karolo Szymanowskio Katovicų muzikos akademijoje buvo surengtas gražus bendras katedrų koncertas.

Po koncerto studentai aplankė Berlyną, Branderburgo vartus, įveikę visą Vokietiją aplankė nuostabaus grožio Antwerpeno miestą Belgijoje.

Smagus bendras LMTA ir Ghento Konservatorijos akordeono klasių koncertas įvyko Belgijos Karališkojoje Ghento konservatorijoje.

Iš Ghento LMTA akordeonistai keliavo į Monsą Belgijoje. Čia prof. R. Sviackevičius Karališkojoje Monso konservatorijoje vedė 2 dienų meistriškumo pamokas.

Šiais metais LMTA Akordeono katedrą Monso konkurse „Accordeon-Nous“ atstovavo prof. R. Sviackevičiaus klasės solistai Aistis Tamulevičius, Marius Kukšta, Žilvinas Šimkus, Georgina Bognár, Adrianas Pikis bei kamerinis ansamblis – Mariaus ir Žilvino duetas.

Stiprioje 3 turų kategorijoje ir šiemet LMTA akordeonistai prisistatė aukščiausiu lygiu.

Po sudėtingos atrankos ir komplikuotų J. Tiensuu, O. Kortekangas, T. Kaipainen, J. Feld, A. Ginastera, P. Makkonen ir kt. kūrinių, 1 ir 2 ture Marius Kukšta pateko tarp 3 finalistų ir atliko privalomą Georg Katzer kūrinį „Zungen und Saiten“ akordeonui, smuikui, altui ir violončelei. Sveikiname Marių laimėjus 3 vietą, džiaugiamės ir didžiuojamės!

Sveikiname Adrijaną Pikį, kuris buvo vos per plauką nuo finalo (4 vieta), gavo daugybę komplimentų iš komisijos narių. Sveikiname puikiai pasirodžiusį Žilviną Šimkų, kuris pirmame ture buvo antroje pozicijoje.

„Master“ kategorijoje (be amžiaus apribojimo), kurioje šiais metais buvo 18 dalyvių (2 neatvyko), pirmo kurso studentas (!) Aistis Tamulevičius, beje, konkurse atlikęs komplikuotą savo kūrybos kūrinį „Spektrinio proto medžioklė“, buvo įvertintas 4 vieta! Sveikiname!

Džiaugiamės, kad Georgina Bognár, kuri savo kūrybai skleistis atrado Lietuvą ir mūsų LMTA Akordeono katedrą, ir kuriai prieš metus šiame konkurse pavyko pakilti į 3 vietą, šiais metais pagerino rezultatą ir dėl savo išskirtinai jautraus muzikavimo laimėjo garbingą 2 vietą! Sveikiname!

Mariaus ir Žilvino duetas komisijos balais buvo įvertintas 2 vieta. Sveikiname!

Visi laimėjimai tokio lygio konkurse eilinį kartą patvirtina, kad Lietuvos Akordeono mokykla bei LMTA Akordeono katedra užima solidžią vietą profesionalaus, elitinio lygio renginiuose, žengia koja kojon su progresu, turi savo veidą ir kalba (groja) aiškiai ir užtikrintai!

Prof. R.Sviackevičiaus kolegų profesionalų žodžiai „geresnės interpretacijos nesu girdėjęs“ , „grojant jį kuria ypatingą atmosferą ir daro tikrą meną“, „kokia ypatinga garso kultūra ir technika“, „kaip tai įmanoma, kad visi groja taip gerai?“ reiškia žymiai daugiau nei konkurso balai, išreikšti skaičiais.

Prof. R. Sviackevičius buvo pakviestas dirbti konkurso vertinimo komisijoje, kuro šiais metais buvo ypatingai profesionali, joje dirbo aukšto lygio profesionalai iš pirmaujančių Europos aukštųjų mokyklų.

Linkime visiems sėkmės!

#LMTAakordeonistai #LMTA #LMTAakordeonokatedra