Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Aktorinio meistriškumo nuotoliniai kursai su prof. Barry Primusu (JAV)

Gruodžio 2 d. baigėsi intensyvūs trijų savaičių aktorinio meistriškumo kursai Kino režisūros ir Vaidybos programų studentams, kuriuos nuotoliniu būdų vedė profesorius Barry Primus iš Los Andželo (JAV).

Dėstytojas seminaro metu dalyvius supažindino su tokių meistrų, kaip Lee Strasberg, Sandy Maisner, Stella Adler technikomis. Seminaro dalyviai buvo mokomi įsigilinti ir pažinti save bei filmo scenų dialogų partnerį. Mokymų metu didžiulis dėmesys buvo skiriamas aktoriaus emociniam pasirengimui atskirai kino scenai, o taip pat ekrane išgyvenamai, o ne vaidinamai emocijai.

Seminare dalyvavę kino režisūros studentai ne tik įprastai režisavo trumpas filmų scenas, bet patys jas vaidino. Tokiu būdu jie buvo mokomi pažinti aktoriaus profesiją, išplėsti aktoriaus galimybes scenoje, įvertinti aktoriaus ir režisieriaus santykio svarbą kūrybiniam rezultatui.

Seminaras tapo iššūkiu ne tik dėstytojui, kuriam dėl COVID situacijos teko pereiti prie dėstymo nuotoliniu būdu, bet ir LMTA Muzikos inovacijų studijų centro darbuotojams, Vaidybos ir režisūros bei Kino ir televizijos katedrų administracijai, šių katedrų studentams, dirbusiems vienu metu trijose skirtingose auditorijose arba kartais – saugumo sumetimais – iš namų. Surengti nuotoliniai tarptautiniai mokymai pateisino dalyvių lūkesčius labiau, nei tikėtasi. Po seminaro įvykusios apklausos dalyviai dalijosi mokymų metu įgytomis patirtimis, negailėjo padėkų, komplimentų Barry Primusui ir vienbalsiai įvertino aukščiausią jo mokymų kokybę.  

Aktorius, režisierius ir mokytojas (coacher) Barry Primus – gyva Holivudo legenda. Aktoriaus karjerą pradėjo su tokiais garsiais JAV režisieriais kaip Elia Kazan ir Harold Clurman. Per 50 metų Barry suvaidino apie 50 filmų ir dirbo su žymiausiais pasaulio kino režisieriais – Martinu Scorsese, Sydney’u Pollacku, Marku Rydellu, Jamesu Tobacku ir Roger Vadimu. Barry yra filmo „Meilužė“, kuriame vaidino Robert De Niro, režisierius ir scenarijaus bendraautorius. Barry Primus dažnai minimas kaip aktoriaus, Oskarų laimėtojo Roberto De Niro vaidybos mokytojas (coacher). B. Primus kino pasaulyje žinomas ir kaip daugybės scenarijų autorius, teatro ir kino režisierius.

Būdamas garsiosios „Amerikos aktorių studijos“ nariu (Actors Studio) B. Primus nuolat kviečiamas dėstyti režisūrą ir vaidybą Amerikos filmų institute, Lee Strasbergo teatro institute, UCLA, o taip pat Loyola Marymount University ir Columbia University.   

Projektą iš dalies finansavo Švietimo mainų paramos fondo programa, skirta užsienio šalių dėstytojų vizitams remti. Dėstymo vizitą iš dalies finansavo LMTA. 

LMTA Tarptautinių ryšių skyrius
2020 12 02