Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Bus teikiama trečioji M. K. Čiurlionio paskata-stipendija

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, kovo 10 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje bus teikiama jau trečioji M. K. Čiurlionio paskata-stipendija jauniesiems kūrėjams. M. K. Čiurlionio draugijos įsteigta stipendija kasmet skiriama vienam LMTA ir vienam Vilniaus dailės akademijos studentui, taip įprasminant ir sudabartinant M. K. Čiurlionio – didžio kompozitoriaus ir dailininko – palikimą.

Šiais metais M. K. Čiurlionio paskata-stipendija, kurios dydis – 5000 eurų, skirta jaunajai kompozitorei, LMTA studentei Gintarei Valionytei šiuolaikiniam baletui „Laumių giesmės“ sukurti bei keramikui, Vilniaus dailės akademijos magistrantui Rokui Janušoniui projektui „Molio pjaustymas stygomis“ įgyvendinti.

M. K. Čiurlionio draugijos pirmininkas, dailininkas Saulius Valius sako nepaprastai besidžiaugiantis, kad jau trečią kartą, nepertraukiant tradicijos, pavyksta teikti M. K. Čiurlionio stipendiją. „Šiais metais tai vyksta ypatingai sunkiomis aplinkybėmis: stipendijai lėšos suaukotos savanoriškų rėmėjų, tad esu labai dėkingas tiems žmonėms, kurie mato šitų stipendijų prasmę. M. K. Čiurlionio paskata-stipendija skiriama ne už buvusius darbus, o projektams, kurie dar bus įgyvendinti – jauniesiems menininkams, kurie kurs Lietuvos ateitį. Šių metų stipendija – tai trečias žingsnis link M. K. Čiurlionio 150 metų jubiliejaus, kurį švęsime 2025 m. Norime įprasminti mūsų klasiko sukaktį, turėdami visą pluoštą įdomių, vizionieriškų Čiurlionio stipendiatų muzikos ir dailės darbų,“ – sako S. Valius.

Iš LMTA studentų paraiškų palankiausiai buvo įvertinta trečio kurso Kompozicijos katedros studentės Gintarės Valionytės paraiška šiuolaikinio baleto „Laumių giesmės“ sukūrimui ir pastatymui. Pasak jaunosios autorės, „Laumių giesmių“ idėja gimė lyginant moteriškumo įvaizdį senovės graikų ir baltų pasaulėžiūroje su tuo, kaip šiandien moters padėtis suvokiama Vakarų Europos visuomenėse. Laumės baltų mituose, panašiai kaip Sirenos graikų mitologijoje, vaizduojamos žiaurios ir negailestingos, gąsdinančios savo aktyvumu, priešingai skaisčioms, kuklioms, bet pasyvioms vaidilutėms. „Balete balsas suteikiamas laumėms, pagaliau įgavusioms teisę pasakoti savo istorijos pusę. Čia jos didžiuojasi, kad gali ne tik prižiūrėti vaikus, bet ir keisti visuomenės suvokimą apie moteriškumo (ne tik moterų, bet moteriškumui priskirtų kategorijų) vietą šiuolaikiniame diskurse. Nors apie feminizmą šiandien kalbama daug, temos aktualumas neišblėsta“, – teigia kompozitorė. Kūrinį realizuoti jaunoji autorė ketina bendradarbiaudama su LMTA Klaipėdos fakulteto Šokio katedra, o rodyti baletą norima įvairiose Klaipėdos ir Vilniaus teatro bei kultūros erdvėse.

Kovo 10-ąją LMTA Didžiojoje salėje taip pat bus pasveikinti praeitų metų M. K. Čiurlionio paskatos-stipendijos laureatai, kuriems stipendijos pernai dėl karantino buvo įteiktos virtualiai. Tai – pianistas ir kompozitorius, LMTA studentas Lukas Butkus bei VDA atstovaujantis tarpdisciplininio meno kūrėjas Denisas Kolomyckis.

Renginio programa

LMTA informacija / Beata Baublinskienė
2022 03 09