Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Davidas Geringas

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės daktaras. Doctor Honoris Causa laipsnis Davidui Geringui suteiktas 2008 m. 

Lietuvos ir Vokietijos violončelininkas, pedagogas, dirigentas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2002).

Davidas Geringas gimė Vilniuje 1946 m. liepos 20 d. Mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Michailo Šenderovo violončelės klasėje. 1968 m. baigė Maskvos konservatorijos Mstislavo Rostropovičiaus klasę. 1970 m. laimėjo I premiją ir aukso medalį Tarptautiniame Piotro Čaikovskio konkurse Maskvoje. 1970–1975 m. buvo Lietuvos filharmonijos solistas. 1975 m. emigravo į Vokietiją. Gyvena Hamburge, yra Liubeko aukštosios muzikos mokyklos profesorius.

Davidas Geringas koncertuoja kaip solistas su žymiais pasaulio dirigentais ir orkestrais: Berlyno, Vienos, Ciuricho, Čikagos, Londono filharmonijos, Monrealio, Tokijo simfoniniais orkestrais, taip pat su Lietuvos nacionaliniu bei Valstybiniu simfoniniais orkestras, Lietuvos kameriniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų orkestru. Dažnai koncertuoja su žmona pianiste Tatjana Schatz-Geringas.

Nuo 1992 m. nuolat koncertuoja Lietuvoje, yra aktyvus šiuolaikinės ir lietuvių muzikos propaguotojas. Davidui Geringui kūrinius yra dedikavę György Ligeti, Krzysztofas Pendereckis, Anatolijus Šenderovas, Mindaugas Urbaitis ir kiti autoriai. Jis yra pirmasis Osvaldo Balakausko, Vytauto Barkausko, Broniaus Kutavičiaus ir kitų Lietuvos autorių kūrinių atlikėjas.

(c) LMTA