Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Donatas Bagurskas

Styginių instrumentų katedros docentas. Dėstomas instrumentas: kontrabosas. 


„Kontraboso dainius“ – tokiu epitetu po vieno iš koncertų apdovanotas kontrabosininkas Donatas Bagurskas tampa vis ryškesniu savo instrumento ambasadoriumi Lietuvoje ir svetur. Baigęs Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, D. Bagurskas 2000–2010 m. buvo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteriu, grojo kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, o šiuo metu yra Lietuvos kamerinio orkestro narys.

Donatas Bagurskas nuolat koncertuoja kaip solistas su įvairiais orkestrais. 2011 m. Vilniaus festivalio scenoje griežė Nino Rotos Koncertinį divertismentą kontrabosui su orkestru, diriguojant Marcello Rota. 2014 m. D. Bagurskas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atliko Gavino Bryarso Koncertą kontrabosui, vyrų chorui ir orkestrui „Atsisveikinimas su Sankt Peterburgu“, o 2017 m. – Armando Trovajoli Siuitą kontrabosui ir orkestrui „Sconcerto“. Ne tik šiuos, bet ir daugelį kitų pasaulinės klasikos kūrinių kontrabosui D. Bagurskas Lietuvoje atliko pirmą kartą. 2009 m. kontrabosininkas dalyvavo ypatingame „Unicef“ labdaros koncerte „Pasaulio klasikos genijai“, kuriame su Julianu Rachlinu, Itamaru Golanu, Richardu Joo, Aleksejumi Igudesmanu, Borisu Andrianovu ir seru Rogeru Moore’u atliko Camille’io Saint-Saënso „Žvėrių karnavalą“. D. Bagurskas buvo pakviestas bendradarbiauti įrašant bulgarų kompozitorės Dobrinkos Tabakovos albumą „String Paths“ (išleido ECM), kuris 2014 m. buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.

Kontrabosininko repertuaras itin platus. Jame kūriniai nuo baroko šedevrų iki šiuolaikinės muzikos kompozicijų, tarp jų ir Deniso Grotsky’o specialiai jam sukurtas ir dedikuotas Koncertas kontrabosui. D. Bagurskas koncertuoja ir kaip džiazo muzikantas – su dainininke Evelina Sašenko ir pianistu Dmitrijumi Golovanovu pristatė programą „Chopin Jazz Inn“, Birštono džiazo festivalyje dalyvavo Lino Rimšos projekte „Anaiptol“. D. Bagurskas bendradarbiauja su Čiurlionio, „Chordos“, „Mettis“ styginių kvartetais, yra ansamblio „4 Tango“ narys. Kaip atlikėjas virtuozas jis veda meistriškumo kursus, kviečiamas dalyvauti tarptautinių konkursų žiuri. 

Viena naujausių D. Bagursko iniciatyvų – unikalus Lietuvoje kontrabosų orkestras. 

Atnaujinta 2021 07 19