Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Giedrė Beinoriūtė

Giedrė Beinoriūtė. (c) Gediminas Gražys.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedros docentė, menų krypties daktarė.

Giedrė Beinoriūtė studijavo kino režisūrą LMTA Teatro ir kino fakultete. Nuo 2002 m. kaip režisierė ir scenarijaus autorė kuria vaidybinius ir dokumentinius filmus, kuriuose nagrinėja socialines, istorines, šeimos santykių temas. Kritikų ir žiūrovų vertinama dėl išskirtinių vaikų portretų savo filmuose. 2018 m. apgynė pirmą Lietuvoje kino krypties meno daktarės disertaciją tema „Vaikų vaizdavimas kine: režisūrinis aspektas“. Tais pačiais metais šešerių metų aktorius, Beinoriūtės filme „Kvėpavimas į marmurą“ suvaidinęs berniuką Ilja, apdovanotas už geriausią antraplanį vaidmenį (supporting role) Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“. 2006 m. Giedrė Beinoriūtė apdovanota Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už geriausią profesionaliojo meno debiutą (filmai „Egzistencija“ ir „Vulkanovka. Po didžiojo kino“); 2005, 2007 ir 2018 m. režisierei įteiktas Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas (filmai „Vulkanovka. Po didžiojo kino“, „Gyveno senelis ir bobutė“, „Kvėpavimas į marmurą“). 2012 m. sukurtas filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ (minimalistinis dokumentinis esė, kuriame su vaikais kalbamasi egzistenciniais klausimais) buvo išrinktas oficialiu Lietuvos atstovu varžytis dėl „Oskaro“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. 2021 m. režisierei skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija. Nuo 2004 m. Giedrė Beinoriūtė – Lietuvos kinematografininkų sąjungos režisierių gildijos narė, nuo 2014 m. – Europos kino akademijos narė, taip pat – tarptautinių kino festivalių, konkursų žiuri narė.

Nuo 2007 m. Giedrė Beinoriūtė dėsto skirtingus kino meno modulius kino režisieriams LMTA Kino ir televizijos katedroje, 2019–2021 m. buvo katedros vedėja, 2018 m. jai suteiktas docentės vardas.

Užsienio kalbos: anglų (C1), rusų (C1), prancūzų (B1)