Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Josefas Wallnigas

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės daktaras. Doctor Honoris Causa laipsnis Josefui Wallnigui suteiktas 2008 m. 

Austrų dirigentas, Zalcburgo Mozarteum aukštosios mokyklos emeritas.

Josefas Wallnigas (g. 1946 m.) laikomas Austrijos, Zalcburgo ir W. A. Mozarto muzikos ambasadoriumi pasaulyje. J. Wallnigas studijavo fortepijoną, kompoziciją ir dirigavimą Mozarteume bei Vienos aukštojoje muzikos ir scenos menų mokykloje, Vienos universitete įgijo teisės mokslų daktaro laipsnį (1968). Buvo Vienos valstybinio operos teatro ir Zalcburgo festivalio dirigentas, dirbo kituose Austrijos ir Vokietijos teatruose. 1980 m. tapo „Mozarteumo“ profesoriumi. Ilgą laiką vadovavo dainavimo ir muzikinės dramos parengimo katedroms, buvo prorektorius.

J. Wallnigas yra Mozarto operos studijų instituto meno vadovas, „Mozart-Chor“ meno vadovas, ansamblio „Vaganten“ vadovas. Diriguoja operos spektakliams ir koncertams įvairiose šalyse, veda interpretacijos meistriškumo kursus.

Profesorius dalyvavo ir inicijavo ne vieną su W. A. Mozarto kūryba susijusį projektą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.