Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Jurgis Karnavičius

Fortepijono katedros profesorius. Dėstomi dalykai: Fortepijonas.


Jurgis Karnavičius gimė Vilniuje, žinomų muzikų šeimoje. Būsimąją artisto kūrybinę asmenybę formavo pedagogai Edmundas Gedgaudas (M. K. Čiurlionio nacionalinėje menų mokykloje), pianisto tėvas prof. Jurgis Karnavičius (Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje), prof. Levas Naumovas (Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos asistentūroje-stažuotėje). J. Karnavičius pelnė apdovanojimus tarprespublikiniame M. K. Čiurlionio konkurse Vilniuje (1978, I premija) ir tarptautiniuose konkursuose Vokietijoje (R. Schumanno Cvikau mieste), Austrijoje (L. van Beethoveno Vienoje), JAV (YKAA Oberline), Italijoje (Mavi Marcoz Sent Vinsente).

J. Karnavičiaus repertuare – įvairiausių stilių fortepijoninė muzika, pagrindinis dėmesys skiriamas Mozarto, Beethoveno, Schuberto, Schumanno, Liszto, Brahmso, prancūzų autorių kūrybai. Šalia solinės veiklos pianistas turi taip pat ir didžiulę kamerinio muzikavimo patirtį (koncertai su Čiurlionio, Vilniaus, Kauno kvartetais, kitais kolektyvais ir solistais). 2005-2015 m. jis buvo nuolatinis „Gaidos ansamblio“ narys, su kuriuo pasirodė daugelyje šiuolaikinės muzikos festivalių. J. Karnavičius yra ir nuolatinis savo žmonos dainininkės Sigutės Stonytės koncertų partneris. Jo gastrolių geografija apima daugelį Europos šalių, JAV, Kanadą ir Pietų Korėją.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje J. Karnavičius pradėjo dėstyti 1981 m. (tuomet Lietuvos konservatorija), nuo 2004 m. – profesorius, 2011–2020 m. vadovavo LMTA Fortepijono katedrai. Jo fortepijono klasę baigė daugiau kaip 50 absolventų. Pianistas dalyvauja įvairių tarptautinių konkursų vertinimo komisijų darbe (M. K. Čiurlionio, S. Vainiūno Vilniuje, J. Vytuolo Rygoje ir kt.), veda fortepijono meistriškumo pamokas Lietuvoje ir užsienyje (Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje, Sibelijaus akademijoje Helsinkyje, Lisabonos Escola superior ir kt.).

Svarbią vietą J. Karnavičiaus gyvenime užima aktyvi sportinė veikla, profesorius ne kartą yra tapęs orientavimosi sporto Lietuvos čempionatų prizininku. Taip pat jis domisi fotografijos menu.