Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Zbignevas Ibelgauptas

Fortepijono katedros profesorius. Dėstomas dalykas: Fortepijonas.


Prof. Zbignevas Ibelgauptas (g. 1961) – pianistas, pedagogas. 1984 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė Kęstučio Grybausko fortepijono klasę, 1987 m. – asistentūrą-stažuotę. Nuo 1988 m. Z. Ibelgauptas yra LMTA Fortepijono katedros pedagogas, nuo 2009 m. profesorius, 2009–2011 m. buvo katedros vedėjas, 2011–2021 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius.

Profesoriaus klasės absolventai yra tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, aktyviai dalyvauja koncertiniame gyvenime, sėkmingai dirba pedagoginį darbą Lietuvoje bei užsienyje. 

1988 m. su pianiste prof. Rūta Riktere subūrė fortepijoninį duetą, daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Duetu ir kaip solistas koncertuoja su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru, Lenkijos radijo orkestru, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. Greta klasikinio repertuaro, parengė daugelio naujų Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių premjerų – tokių kompozitorių kaip Alfredas Schnittke, Gintaras Sodeika, Vytautas Barkauskas, Vidmantas Bartulis, Remigijus Merkelys ir kt. 1997 m. prof. Zbignevo Ibelgaupto ir Rūtos Rikterės fortepijoninis duetas pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.