Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Robertas Šervenikas

(c) LNF. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

LMTA Dirigavimo katedros profesorius.
Dėstomas dalykas: Dirigavimas.


Robertas Šervenikas (g. 1966), baigęs M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Sankt Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje įgijo chorinio (1991), operinio ir simfoninio dirigavimo (1995) diplomus.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dėsto nuo 1996 m.; yra Dirigavimo katedros profesorius. 1996–2003 m. buvo LMTA simfoninio orkestro vadovas. 2002 m. su LMTA simfoniniu orkestru festivaliui „young.euro.classic“ Berlyne parengė Anatolijaus Šenderovo „Concerto in Do“ premjerą, sulaukusią itin palankių vertinimų Vokietijoje ir Lietuvoje (solistas – violončelininkas Davidas Geringas).

Tarptautinė dirigento karjera prasidėjo 1997 m., kai Mstislavas Rostropovičius pakvietė Robertą Šerveniką dirbti asistentu Eviano festivalyje statant Sergejaus Prokofjevo baletą „Romeo ir Džuljeta“. Nuo 1998 m. jiedu koncertavo žymiausiose pasaulio salėse.

Robertas Šervenikas įvairiems kolektyvams dirigavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Brazilijoje, Izraelyje, Rusijoje. Įsimintini jo koncertai Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje, Amsterdamo „Concertgebouw“, Madrido „Auditorium de nationale“, Frankfurto „Alte Oper“, Londono „Cadogan Hall“, Berlyno „Konzerthaus“, Osakos „Festival Hall“ ir „Symphony Hall“, Tokijo „Suntory Hall“, „Metropolitan Art Space“, Kelno, Hamburgo, Sankt Peterburgo filharmonijų salėse. Jo diriguojamuose koncertuose dalyvavo violončelininkai M. Rostropovičius, D. Geringas, Miša Maiskis, trimitininkas Maurice André, pianistai Denisas Macujevas, Arkadijus Volodosis, Michailas Pletniovas, Freddy Kempfas, smuikininkai Sarah Chang, Maksimas Fedotovas, Julijanas Rachlinas, altininkai Wolframas Christas, Jurijus Bašmetas ir kiti solistai.

Nuo 2000 m. Robertas Šervenikas – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigentas. 2008–2018 m. buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) muzikos vadovas. Parengė operų (M. Musorgskio Borisas Godunovas, G. Verdi Traviata, G. Bizet Karmen, J. Tamulionio Bruknelė, A. Ponchielli Lietuviai, P. Čaikovskio Eugenijus Oneginas, R. Wagnerio Lohengrinas, O. Narbutaitės Kornetas, G. Puccini Bohema), baletų (Barbora Radvilaitė, A. Šenderovo Dezdemona, L. Delibeso Kopelija, G. Kuprevičiaus Čiurlionis ) premjeras, diriguoja baletus Gulbių ežerasRaudonoji Žizel, Žizel ir kt.

Nuo 2008 m. Robertas Šervenikas bendradarbiauja su Bavarijos valstybiniu operos teatru.

Dirigento repertuare ypatingą vietą užima šiuolaikiniai kūriniai. Šervenikas yra daugelio Lietuvos kompozitorių kūrinių pirmasis atlikėjas, įrašė kelias dešimtis šiuolaikinės muzikos kompaktinių plokštelių (išleido „Naxos“, „Finlandia records“ ir kitos įrašų kompanijos).

2005 m. Roberto Šerveniko intensyvi kūrybinė veikla įvertinta Lietuvos nacionaline premija.

2016 m. už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką Robertas Šervenikas apdovanotas Kultūros ministerijos aukso garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

„Tai, kaip Robertas Šervenikas nuskaidrina faktūros tankmę, niuansuoja perėjimus ir įaudrina plėtotę iki paties paskutinio įtempčiausio protrūkio, rodo išties tarptautinę klasę. Tai rodo, ir kaip tiksliai orkestras jo klauso, o aistra dera su profesionalia precizija.“ („Der Tagesspiegel“)

Atnaujinta 2019 01 08