Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Rusnė Mataitytė

Styginių instrumentų katedros profesorė. Dėstomas instrumentas: smuikas. 


Rusnė Mataitytė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos absolventė, mokėsi pas žymius pedagogus Viktorą Radovičių, Valerijų Klimovą ir Igorį Bezrodną; iškovojo prizus Davido Oistracho ir Louiso Spohro smuikininkų konkursuose. Vėliau su Kaskadų fortepijoniniu trio tapo Johanneso Brahmso kamerinių ansamblių konkurso nugalėtoja. 

R. Mataitytė yra koncertavusi Vienos Konzerthaus, Oldboro ir Niuberio festivaliuose Anglijoje, San Paulo festivalyje, St. John’s Smith Square Londone, Carnegie Hall Niujorke. Su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru dalyvavo „Europamusicale“ festivalyje Vokietijoje ir koncertavo prestižinėse Berlyno, Miuncheno, Leipcigo salėse. Smuikininkė gastroliavo Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Belgijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Serbijoje, Japonijoje, Jugoslavijoje. Ne kartą dalyvavo fetivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, tokiuose kaip Vilniaus festivalis, Ost-West Musikfest (Austrija), Bradva Festival (Jugoslavija), 24th International Review of Composers (Belgradas, Serbija), Baltic Music Festival (Londonas, Jungtinė Karalystė), Festival Images Sonores (Briuselis, Belgija), 48-asis tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis Poznanska Wiosna Muzyczna (Poznanė, Lenkija).

Kompozitoriai Osvaldas Balakauskas, Algirdas Martinaitis ir Sadie Harrison jai dedikavo koncertus smuikui, juos ji atliko su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu (LNSO) bei Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais. 

Rusnė Mataitytė yra Kaskadų fortepijoninio trio, ilgametė Gaidos ansamblio, Lietuvos ansamblių tinklo narė, daug koncertavo su Tate ansambliu Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Vokietijoje. Lietuvoje smuikininkės įrašytas Rytų Europos kompozitorių kūrinių, Osvaldo Balakausko, Sadie Harrison, Felikso Bajoro, Ramintos Šerkšnytės muzikos kompaktines plokšteles puikiai įvertino užsienio kritikai. 2015 m. Kompozitorių sąjungos fondas išleido R. Mataitytės įrašytą lietuvių kompozitorių kūrinių smuikui solo CD ir gaidų rinkinį su lietuvių kompozitorių muzika. Su Kaskadų fortepijoniniu trio 2003, 2009 ir 2017 m. R. Mataitytė įrašė kompaktines plokšteles, o 2017 m. buvo surengtas trio Kaskados 20-mečio jubiliejui skirtas Anatolijaus Šenderovo koncertas fortepijoniam trio ir simfoniniam orkestrui, kuris pasirodė ir DVD formatu.

R. Mataitytė yra LMTA profesorė, dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Jos mokiniai ir studentai yra laimėję nacionaliniuose ir tarptautiniuose Jaroslavo Kociano, Andrea Postacchini konkursuose, tapę Jaschos Heifetzo konkurso finalininkais. 

Atnaujinta 2021 06 15