Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Rūta Lipinaitytė

LMTA Styginių instrumentų katedros vedėja ir profesorė, meno daktarė, LMTA Senato narė. Dėstomas dalykas: smuikas. 


Rūta Lipinaitytė yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė. Kaip solistė Rūta Lipinaitytė grojo su Drezdeno, Brno, Kataro filharmonijų, Kroatijos radijo ir televizijos, Zagrebo filharmonijos orkestrais, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kameriniu orkestru Kremerata Baltica, Lietuvos, Šv. Kristoforo, VDU, Klaipėdos, Šiaulių, Talino, Archangelsko, Accademia d’Archi Arrigoni kameriniais orkestrais, ansambliu Musica Humana, Maskvos kameriniu orkestru Metų laikai. Lietuvos radijuje yra virš 30 R. Lipinaitytės fondinių įrašų. Smuikininikė grojo įrašant įvairius kompaktinius diskus.

Rūtos Lipinaitytės, kaip ansamblio narės, veikla yra neatskiriama nuo orkestro Kremerata Baltica (įkūrėjas ir meno vadovas Gidonas Kremeris), kuriame ji grojo nuo orkestro įkūrimo 1998 m. iki 2014 m.

Smuikininkė yra dažnai kviečiama dalyvauti įvairių orkestrų projektuose kaip koncertmeisterė ar koncertmeisterio asistentė. R. Lipinaitytė buvo kviestinė tarptautinio East-West kamerinio orkestro, Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisterė. 2019 m. smuikininkė buvo pakviesta į gastroles su simfoniniu orkestru MusicAeterna (meno vadovas Teodoras Currentzis), 2019 m. rudenį tapo šio kolektyvo nuolatine nare.

2014, 2018 ir 2020 m. Rūtai Lipinaitytei buvo skirtos Valstybės stipendijos kultūros ir meno kūrėjams, 2020 m. smuikininkė gavo Auksinio disko apdovanojimą solisto instrumentalisto kategorijoje.

Šiuo metu Rūta Lipinaitytė yra LMTA profesorė bei Styginių instrumentų katedros vedėja, taip pat Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė. Smuikininkė yra dažnai kviečiama vesti smuiko meistriškumo kursus. Tarp smuikininkės ugdytinių yra 22 nacionalinių ir 13 tarptautinių smuikininkų konkursų laureatų.

Nors Rūtos Lipinaitytės repertuaras įvairiapusis, smuikininkės labiausiai mėgstama ir dažniausiai atliekama yra XX a. muzika. Smuikininkė yra ypač aktyvi Lietuvos kompozitorių šiuolaikinės muzikos propaguotoja. Youtube platformoje yra jos parengtas video įrašų ciklas Lithuanian music for violin solo

2021 06 30