Dėstytojų viešnagė Norvegijos taikomųjų mokslų universitete

LMTA Pedagogikos katedros docentės dr. Giedrė Gabnytė ir dr. Lolita Navickienė rugsėjo 25-27 dienomis viešėjo Norvegijos taikomųjų mokslų universitete Hamare (Inland Norway University of Applied Sciences, Campus Hamar). Prieš du metus tarp Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Nordplus NNME tinklo užsimezgusios partnerystės dėka dėstytojos turėjo galimybę sukaupta pedagogine patirtimi dalintis su Meno ir kultūros studijų katedros studentais ir dėstytojais: tris dienas trukusio vizito metu skaitytos paskaitos studijuojantiems muzikos pedagogikos bakalauro ir magistro programose.

Pirmąją dėstytojų vizito dieną studentai buvo supažindinti su šiuolaikinio mokymo ypatumais, ugdymo turinio konstravimo principais, įvairiomis metodų klasifikacijomis bendrosios ir muzikos didaktikos kontekstuose. Antros dienos paskaitose pristatytas Emocinio imitavimo metodas (EIM, autorė dr. L. Navickienė), pateikti jo praktinio taikymo pavyzdžiai. Trečiąją vizito dieną būsimieji pedagogai dalyvavo atviroje fortepijono pamokoje. Joje skambėjo lietuvių autorių R. Šerkšnytės, V. Bartulio, V. Bagdono, V. V. Barkausko kūriniai fortepijonui, buvo praktiškai iliustruoti pianisto interpretacinių gebėjimų lavinimo būdai. Paskaitoje demonstruota video medžiaga – „Pamoka, taikant EIM“, kurioje užfiksuotos LMTA muzikos mokyklos-studijos moksleivių (dr. G. Gabnytės fortepijono klasė) atliekamų kūrinių interpretavimo pratybos bei interviu.

Paskaitų diskusijas moderavusi Meno ir kultūros studijų katedros docentė dr. Live Weider Ellefsen pabrėžė, kad pažintis su Lietuvos muzikinio ugdymo aktualijomis bei inovatyviais ugdymo metodais – trumpas, bet reikšmingas ekskursas, siekiant geriau pažinti įvairialypį ir sudėtingą Europos muzikos edukologijos diskursą.

Doc. dr. Giedrė Gabnytė
2018 10 01