Meistriškumo kursai „Dalyvavimas orkestro atrankoje“

Lapkričio 5 d. 18 val. LMTA Juozo Karoso salėje rengiami dirigento Peterio Starko (Didžioji Britanija) meistriškumo kursai „Dalyvavimas orkestro atrankoje“.

Meistriškumo kursus dirigentas Peteris Starkas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje veda jau antrą kartą. Kaip pagrindinis EUYO – Europos Sąjungos jaunimo orkestro – atrankų vadovas, jis dalysis patirtimi su šių metų kandidatais, dalyvaujančiais EUYO perklausoje Vilniuje. Tačiau jo patarimai universalūs ir gali praversti atlikėjams, dalyvaujantiems atrankose ir į kitus orkestrus.

„Meistriškumo kursai skirti tobulinti pagrindinius dalykus, kurių ieško atrankų vadovai. Atlikėjui nepakanka vien tik gerai groti savo instrumentu, svarbu, kokį potencialą jis gali atskleisti kaip aukščiausios klasės orkestro muzikantas. Tai – meistriškumo kursai grojantiems orkestre, todėl daugiausia bus dirbama su orkestrinėmis ištraukomis. Norėčiau pabrėžti, kad šie meistriškumo kursai nė kiek nenuvertina dėstytojų darbo rengiant savo auklėtinius. Mes tik norime pateikti savo – orkestro atrankų vadovų – požiūrį“, – sakė Peteris Starkas. Dėl šios priežasties P. Starkas kviečia kursuose dalyvauti ir LMTA dėstytojus, kad diskusija būtų abipusė.

Patirtis rodo, kad visi studentai, groję P. Starko meistriškumo kursuose prieš EUYO atranką, pagerino savo pasirodymą atrankos metu. Todėl kviečiame dalyvauti!

Atranka į Europos Sąjungos jaunimo orkestrą (EUYO) Vilniuje vyks 2018 m. lapkričio 6 d. 10 val. LMTA Juozo Karoso salėje.

2018 11 05