Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Doc. dr. Jonui Jurkūnui – apdovanojimas už garso takelį animacinam filmui

Džiaugiamės kompozitoriaus, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento dr. Jono Jurkūno pelnytu Premios Quirino prizu už geriausią muziką ir garsą portugalų režisierių Vasco Sá ir Davido Doutelio animaciniam filmui „Garrano“. Sveikiname!

Jonas Jurkūnas (c) Yolanda Jorge

Prizas kompozitoriui buvo įteiktas gegužės 13 d. Tenerifės saloje, La Laguna mieste (Ispanija), vykusiuose apdovanojimuose. Premios Quirino – tai Ibero-Amerikos animacijos industrijos, jungiančios ispaniškai ir portugališkai kalbančias pasaulio šalis, apdovanojimai. Jie pavadinti pirmojo animacinio vaidybinio filmo kūrėjo garbei: 1917 m. Argentinos menininkas Quirino Cristiani sukūrė animacinį filmą „El Apóstol“, kuriame buvo panaudota net 58 000 35 mm brėžinių ir įvairūs modeliai.

Kadras iš animacinio filmo „Garrano“, rež. Vasco Sá, David Doutel

Animacinis filmas „Garrano“ yra tarptautinė produkciją. Portugalų režisieriai Vasco Sá ir David Doutel iš „BAP Animation Studio“ jį kūrė bendradarbiaudami su lietuvių prodiuserine kompanija „Artshot“, filmas ekranus išvydo pernai. „Garrano“ jau buvo pristatytas Zagrebo (Kroatija), Ansi (Prancūzija), Sandanso (JAV) kino festivaliuose.

Jono Jurkūno sukurtą filmo garso takelį padėjo įrašyti lietuvių atlikėjai – LMTA dėstytojai Gleb Pyšniak (violončelė), doc. Povilas Jacunskas (violončelė), Tomas Kulikauskas (perkusija), doc. Ingrida Rupaitė (smuikas), taip pat Asta Lukošiūtė (altas) ir Paulius Jeziorskis (altas).  

Pasak kompozitoriaus, muzika šiame animaciniame filme užima ne tik muzikinį lauką, ji yra ir bendro garsovaizdžio dalis, tampriai susipynusi su aplinkos garsais. „Taigi prizą kaip kompozitorius dalinuosi ir su filmo bendražygiais, garso režisieriais Pedro Marinho ir Bernardo Bento“, – sako Jonas Jurkūnas. 

Quirino apdovanojimai gimė iš poreikio pripažinti talentus Ibero-Amerikos animacijos pramonėje, kuriant ryšius ir tinklus tarp žemynų abiejose vandenyno pusėse. Renginys sujungia klestinčią Lotynų Amerikos kino pramonę su Portugalijos, Andoros ir Ispanijos pramone, siekiant plėtoti bendrą Lotynų Amerikos rinką. Be geriausių Ibero-Amerikos animacijos kūrinių pripažinimo devyniose kategorijose, Quirino apdovanojimai yra bendros gamybos ir verslo forumo pagrindas. Kasmet B2B susitikimuose dalyvauja šimtas įmonių iš dvidešimties šalių.  

LMTA informacija
2023 06 08

Jonas Jurkūnas su kolega (c) Yolanda Jorge
Atsiimant Quirino apdovanojimą (c) Yolanda Jorge
Jonas Jurkūnas (c) Yolanda Jorge
Quirino apdovanojimas. Jono Jurkūno nuotrauka