Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„Dokumentinė Klaipėda’21“ – kuo gyvena jauni?

Rugsėjo 8 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete prasidėjo jau ketvirtosios dokumentinio kino dirbtuvės „Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda‘21“, organizuojamos Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII). Šis projektas – tai visiems klaipėdiečiams atvira kūrybinė iniciatyva, skatinanti kurti ir pažinti savo miestą kino kalba.

Pirmąją projekto dieną dalyviai susitiko su kino kritike Rasa Paukštyte, klausėsi paskaitos „Kino dokumentika – istorija ir praeitis“. Režisierius, montažo režisierius Ričardas Matačius kartu su dalyviais gilinosi į laiko aspektą kino montaže. „Kine laikas gali būti interpretuojamas įvairiai: kaip istorinis elementas ar laikmetis, kaip filmo trukmė, ritmas ar net būsena, personažo pasaulio laiko samprata. Visi elementai gali būti atskiri, tačiau juos apjungus ir išanalizavus galima suvokti ne vien filmo struktūros principus, bet ir numatyti gamybinius elementus dar filmui besiruošiant“ – teigia R. Matačius. Dalyviai taip pat susitiko su Klaipėdos kino biuro vadovu Tomu Jašinsku, kuris pristatė kinogeniškas – filmavimui tinkamas – Klaipėdos miesto vietas.

Šiuo metu Klaipėdoje galima pastebėti jaunuolius su kameromis: suformavę kūrybines komandas, projekto dalyviai ieško filmavimui tinkamų vietų ir jose dirba. Vėliau jų lauks montažo bei vaizdo ir garso postprodukcijos etapai. Šiais metais ketinama sukurti 9 filmus, kuriuose bus pateikti skirtingi režisūriniai žvilgsniai į Klaipėdos miesto gyvenimą. Nuo Jūrų muziejaus užkulisių iki pajūrio gelbėtojų kasdienybės – dokumentiniai trumpametražiai filmai atskleis skirtingus Klaipėdos gyvenimo aspektus.

Dalyvius dirbtuvių metu konsultuoja kino režisierė ir prodiuserė Inesa Kurklietytė, vaizdo operatorius Paulius Orlovskis, montažo režisierius Ričardas Matačius, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis.

Projekto metu kino profesionalai dalinasi savo patirtimi ne tik su dalyviais. Visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai rugsėjo 15 d. 18 val. yra kviečiami į projekto vadovės, režisierės Inesos Kurklietytės filmo „Anikė. Meilės istorija“ peržiūrą Klaipėdos kultūros fabrike, o jau rugsėjo 17 d. 19 val. „Hofe“ bus galima išvysti dirbtuvių metu sukurtus filmus bei specialią „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“ ankstesniais metais sukurtų filmų kolekciją. Įėjimas nemokamas.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ Culture Bridge, VšĮ Medijų uostas, UAB Vakarų idėjos, Klaipėdos kino biuras.

Kontaktinis asmuo: doc. Inesa Kurklietytė, tel. +370 620 57500, e. paštas inesa.kurklietyte@gmail.com.

Organizatorių informacija ir nuotraukos
2021 09 15