„Dramokratija“ pristatė šių metų programą

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“ pristatė balandžio 16–22 dienomis vyksiančių renginių programą. Festivalio partnerė – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Šiemet propagandos tema kūrę jaunieji dramaturgai, režisieriai ir aktoriai, tarp kurių yra ir patyrusių, ir pradedančių menininkų, vilniečius ir miesto svečius nustebins aštuoniomis naujomis pjesėmis. Viso festivalio metu kultūros bare „Kablys“ bus galima dalyvauti interaktyvioje instaliacijoje „Nepriklausomų Žmonių Respublika“.

Ketvirtus metus vykstantis naujos dramaturgijos pristatymas publikai šiemet įvairiose Vilniaus vietose kvies susimąstyti propagandos tema, kuri, organizatorių nuomone, ypatingai aktuali. Svarbi kiekvieno renginio dalis – po pjesės skaitymo vykstančios diskusijos – žiūrovai ir kūrybinės komandos galės pasidalinti mintimis apie išgirstą kūrinį, temą bei problemą.

Propagandos idėjas, kurias pristatys savo tekstais, dalyviai plėtojo jau nuo praėjusių metų rugsėjo. Trejos kūrybinės dirbtuvės su lektoriais iš Vokietijos, Rusijos ir Lietuvos leido jauniesiems dramaturgams į temą pažvelgti iš įvairių perspektyvų.

Šiais metais bus galima išgirsti pradedančių dramaturgų Austės Urbanavičiūtės, Ivetos Volungevičiūtės, Augustės Žičkytės, Dovilės Katiliūtės, Rinaldo Timaševičiaus, antrąsyk „Dramokratijoje“ dalyvaujančio Justo Tertelio pjeses bei dviejų užsienio dramaturgų – Chase’o Brown’o and Alexandru Macrinici kūrinius propagandos tema. Jų pjesių „Trolleybus nr 2“ ir „Softer than oil“ skaitymai vyks anglų kalba. Tradiciškai, „Dramokratija“ pakvies į teatrui ne itin įprastas vietas – kultūros barą „Kablys“, kavinę „La Boheme“, ŠMC skaityklą, vaikų pramogų centrą „Čiuku Čiuku“, Vilniaus autobusų stotį.  Skaitymuose bus galima išvysti ir išgirsti aktorius Dalių Skamaraką, Petrą Lisauską, Gabiją Siurbytę, Gretą Grinevičiūtę, Gabrielią Kuodytę, Lyją Maknavičiūtę, Povilą Eliją Martynenko bei kitus.

Su visa programa plačiau galima susipažinti festivalio internetiniame puslapyje dramokratija.lt. bei „Dramokratijos“ Facebook paskyroje.

Festivalio remėjai – Vokietijos ambasada, Geothe institutas.

Festivalio partneriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, LMTA Studentų atstovybė, Teatro sąjunga.

Organizatorių informacija