Europos aukštųjų teatro mokyklų tinklo EUTSA studentų mainų savaitė: „Permąstyti praeitį, įsivaizduoti ateitį“
Spalio 15-22 dienomis vaidybos trečio kurso studentai svečiavosi Varšuvos A. Zelwerowičiaus vardo teatro akademijoje, Mocarto universitete Zalcburge ir Milano aukštojoje menų mokykloje La Civica Scuola di Teatro Paolo Grassi!
Džiaugiamės, kad vaidybos trečiakursiai studentai į Lietuvą grįžo pilni įspūdžių ir naujų profesinių patirčių.
Vaidybos studentų Lauros Marijos Rinkevičiūtės, Klaudijaus Matijošaičio, Kamilės Maksvitytės, Ievos Gribauskaitės ir Mindaugo Činčio įspūdžiai iš profesinės išvykos į Austriją, Mocarto universitetą Zalcburge:
„Savaitę praleidome Zalcburgo Mozarteum universitete. Darbą pradėdavome nuo ankstyvos ir intensyvios kardio treniruotės kartu su antro kurso aktorinio studentais. Tada supratome, kad ši savaitė bus tikras iššūkis. Taip ir buvo, bet kiekviena paskaita buvo atidus savęs tyrinėjimas o ne sunkus darbas. Tikras malonumas dirbti su talentingais dėstytojais ir studentais iš Lenkijos, Italijos ir Šveicarijos mokyklų. Labiausiai stebino dėstytojų betarpiškas bendravimas su savo studentais. Aplankėme ir SEAD dance academy studentus, stebėjome jų saviraiškos vakarą. Pats Zalcburgas atrodė tobula vieta kurti, dirbti ir ilsėtis. Nedidelis rojaus kampelis vertinantiems meną. Esame nepaprastai dėkingi LMTA už šią patirtį!“
Įspūdžiais apie kūrybinių dirbtuvių programą Varšuvos A. Zelwerowičiaus vardo teatro akademijoje dalinasi vaidybos studentas Martynas Mockevičius:
„Mūsų Lenkijos komanda: aš, Ričardas, Kristupas ir Kirilas esam labai dėkingi Akademijai už galimybę išvykti. Varšuvoje praleidom nuostabų laiką. Kūrybinių dirbtuvių programa buvo įdomi, mus supažindino su galimybėmis išnaudoti savo meninius sugebėjimus protestuojant ar išreikiant savo nuomonę visuomenėje. Deja, mes kaip aktoriai pratę visada judėti ar daryti praktines užduotis, programoje jų pasigedome: sunku išsėdėti 3-4 valandas klausantis teorijos ir jos neišbandžius „ant kojų“. Taip pat norėjosi daugiau krūvio, turėjome tik po vieną-dvi paskaitas per dieną, bet, visgi, tas laisvas laikas suteikė galimybę susipažinti su vaidybos studentais iš skirtingų šalių. Kiekvieną vakarą į savo nuomojamą butą kvietėmės šios mainų savaitės studentus (kai kurie jau tapo ir mūsų draugai) ir labai linksmai leidom laiką, susitarėm kažkada gyvenime dar būtinai susitikt. Daug kalbėjom, net vedėm jiems klounados paskaitą. Ten ir šokom, ir dainavom… Nenorėjom išvažiuot iš ten ir pirmas dienas grįžus į Akademiją buvo sunku ir liūdna.
P.S. Tos mokyklos vaidybos studentai labai nuostabūs žmonės, priėmė mus net pernakvoti, kai mūsų skrydį atšaukė, o buto jau nebeturėjom. Tikrai pas juos dar atvažiuosim arba atsivešim juos čia, į Akademiją.“
Gediminas Ilonis ir Aidas Ašmonas sėkmingai grįžo iš Milano aukštosios menų mokyklos La Civica Scuola di Teatro Paolo Grassi!
Dalinamės ir jų refleksijomis apie mokomąją išvyką:
„Visų pirma, esame labai dėkingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, ypač Vaidybos ir režisūros katedrai ir Tarptautinių ryšių skyriui, ir, žinoma, Milano Paolo Grassi mokyklai už šią galimybę. Žinome, kiek buvo įdėta darbo ir pastangų, siekiant, kad šis projektas įvyktų.
Kai atvykom, supratom, jog didžioji dalis programos buvo sudėliota šokėjams, tačiau tai buvo verčiau dovana, nei klaida, nes būtent kūnui ir šokiui skirtos paskaitos buvo smagiausia ir naudingiausia studijų dalis. Turėjome keturias paskaitas apie kūno sąmoningumą ir dvi kontaktines praktines paskaitas su Paolo Grassi antrakursiais šokėjais. Nors programa buvo sudaryta šokėjams, tačiau mokyklos darbuotojai ir dėstytojai ją kiek įmanoma pritaikė aktoriams. Įvyko net spontaniškai pridėta teorinė ir praktinė paskaita apie jų mokykloje naudojamą vaidybos sistemą. Vertinome, kad buvo sukviestas nedidelis, tik aštuonių tarptautinių studentų skaičius, todėl dėstytojai tuėjo galimybę skirti pakankamai individualaus laiko kiekvienam iš mūsų. Šokių paskaitos buvo ypač informatyvios ir prasmingos, jautėsi mūsų progresas ir per savaitę pasiektas rezultatas (kūnas laisvesnis, sąmoningesnis, apskritai geresnė savijauta). Problematiškesnė situacija buvo tik su teatro paskaitomis, nes jose aktyviai nedalyvavom: ypač keista buvo antrakursių teatro studentų paskaita, nes ji vyko tik italų kalba ir buvo rodomi darbai su daug kalbėjimo ir mažai judesio, o pas trečiakursius buvome labiau priimti ir įtraukti į darbų pristatymą bei diskusiją. Ansamblinio dainavimo paskaita buvo netikėtas programos priedas ir, tikriausiai, labiausiai atspindėjo dirbtuvių temą.
Ši savaitė Milane buvo kaip ryškus naujos informacijos ir praktikos pliupsnis. Ir, nors kaip aktoriai ant scenos buvome mažiausiai, tačiau profesine prasme šis laikas buvo labai naudingas. Beje, lankėmės ir operoje, o ir tai buvo mums nauja patirtis: apsilankyti operos teatre Milane. Taip pat stebėjome jų mokyklos spektalį. Šeštadienį aplankėme pagrindinius Milano meno muziejus ir lankytinas vietas. Per šias septynias dienas nuėjome apie 100 kilometrų siekdami maksimaliai išnaudoti laiką Milane. Ši kelionė buvo viena geriausių Akademijos mums duotų patirčių.“
Vaidybos ir režisūros katedra nuoširdžiai dėkoja LMTA Tarptautinių ryšių skyriui už suteikiamą galimybę katedrai vystyti tarptautines veiklas.
Vaidybos ir režisūros katedros informacija
2023 11 03