Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate Palangoje varžysis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos „Brass LT“

Palangoje vykstančiame 45-jame Europos varinių pučiamųjų orkestrų – brasbendų – čempionate šeštadienis (gegužės 4 d.) gali tapti lemtinga Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kolektyvui „Brass LT“. Būtent šią dieną čempionate, iššūkio grupėje, varžysis Lietuvai atstovaujantis varinių pučiamųjų orkestras.

Per 45 metus trunkančią Europos brasbendų čempionato istoriją, šis konkursas tapo prestižiniu įvykiu, rengiamu gražiausiuose Europos miestuose ir kasmet sutraukiančiu geriausius Europos orkestrus bei jų gerbėjus.

„Kuriame naują Lietuvos muzikos istorijos puslapį. Taigi suprantama, kad dedame visas pastangas kuo sėkmingiau pasirodyti: orkestrui suradome daug patirties šiame žanre turintį dirigentą, į dalyvavimą čempionate įsitraukė ir mus palaiko visa akademija, visi 35 orkestro nariai investavo savo laiką ir energiją, kad kuo geriau pasiruoštume.  Todėl keliame sau aukščiausią tikslą ir manome, kad mūsų lūkesčiai pagrįsti – auksas“, – teigia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjas prof. dr. Robertas Beinaris.

Pelnęs auksą iššūkio grupėje, „Brass LT“ patektų į aukštesnę – čempionų grupę, kurioje varžytųsi kitąmet.

Pasak LMTA varinių pučiamųjų orkestro sumanytojo prof. R. Beinario, Vakarų ir Šiaurės Europoje tokios pučiamųjų kolektyvų varžybos yra populiarios, o Lietuva, nors yra palyginti naujokė, jau vertinama kaip rimta žaidėja: prieš penkerius metus Šveicarijoje vykusiame Europos čempionate „Brass LT“ iškovojo sidabrą, o ir teisė organizuoti šį čempionatą Lietuvoje, Palangoje, taip pat suteikta ne veltui.

LMTA varinių pučiamųjų orkestrui čempionate diriguos akademijos lektorius Russel Gray (Jungtinė Karalystė). „Brass LT“ vadovauja  prof. R. Beinaris, lektorius Remigijus Vilys, prof. Kazys Daugėla.

Teisę atstovauti Lietuvai Europos čempionate „Brass LT“ iškovojo kovo pradžioje vykusiame XXIV  mūsų šalies varinių pučiamųjų orkestrų čempionate, kuriame iš viso varžėsi net 27 pučiamųjų kolektyvai.

2024-05-03