Festivalio „GoDebut 2018“ apdovanojimas – K. Matvejevaitės filmui

Savaitgalį Klaipėdoje pasibaigęs trečiasis Europos kino festivalis „GoDebut 2018“ paskelbė nugalėtojus, tarp kurių – Klaudijos Matvejevaitės filmas „Paskutinė diena“, pelnęs geriausio lietuvių filmo apdovanojimą. Režisierė Klaudija Matvejevaitė ką tik baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, filmo operatorė Odeta Riškutė ir prodiuserė Veronika Cicėnaitė šiuo metu studijuoja LMTA.

Nuotrauka iš LKC tinklalapio

Lietuviškų filmų programos filmus vertino publikos žiuri, kurią sudarė įvairių profesijų ir akademinio jaunimo atstovai. Režisierei, už šį savo debiutinį filmą jau gavusiai ne vieną apdovanojimą, įteiktas Lietuvos jūrų uosto direkcijos įsteigtas „Auksinis knechtas“.


Kaip rašoma Lietuvos kino centro svetainėje, festivalis „GoDebut 2018“ sulaukė daugiau nei 700 debiutuojančių kino profesionalų filmų iš visos Europos. Į pagrindinę konkursinę programą pateko virš 50 įvairaus žanro trumpametražių filmų iš 24 šalių, kurią vertino tarptautinė žiuri komisija.

Jos sudėtyje tokie žinomi vardai kaip Nick Powell (D. Britanija) – daugelio Holivudo filmų prodiuseris, buvęs Nacionalinės kino ir televizijos mokyklos direktorius, Enrico Vannucci (Italija) – vienas iš Venecijos kino festivalio organizatorių, programų sudarytojų, Paul Nethercott (JAV) – režisierius, daugelio kino festivalių nugalėtojas, „Nethercott“ kino studijos įkūrėjas ir vadovas, Martina Meštrovič (Kroatija) – žinoma šios šalies inovatyvių animacinių filmų kūrėja, Inesa Kurklietytė (Lietuva) – režisierė, AMII medijų inkubatoriaus vadovė.

Tarptautinės komisijos vienas svarbiausių uždavinių buvo atrinkti ne tik pagrindinio prizo – „Auksinės Anikės“ – apdovanojimo nugalėtoją, bet ir paskelbti kelių kitų nominacijų apdovanojimus, skirtus geriausiam inovatyviam, filmo-novelės ir trumpo metro filmo kūrėjui. Publikos žiuri, kurį sudarė įvairių profesijų ir akademinio jaunimo atstovai, uždavinys buvo ne ką lengvesnis – paskelbti geriausią „GoDebut 2018“ publikos filmą ir „Sidabrinės Anikės“ prizo nugalėtoją, o taip pat įvertinti atskirą konkursinę Lietuvos kūrėjų programą, kurią sudarė 11 atrinktų filmų. Jos nugalėtojui publikos žiuri komisija skyrė specialų apdovanojimą – „Auksinį knechtą“ – kurį įsteigė Lietuvos jūrų uosto direkcija. Ir štai Kultūros fabriko kino salėje rugsėjo 29 d. žiuri iškilmingai paskelbė savo verdiktą.

Tarptautinė žiuri komisija nutarė :

Geriausias „GoDebut 2018“ filmas-inovacija 
„Nervai ant nervų“ / Nerves on Nerves – rež. Inze Alce Kazaka (Latvija), 2018

Geriausias „GoDebut 2018“ filmas-novelė 
„Teksa“ / TEX – rež. Jonas Smulders (Olandija), 2017

Geriausias „GoDebut 2018“ trumpas filmas 
„Nakties šešėlis“ / Nghtshade – rež. Shady El-Hamus (Olandija), 2017

Festivalio „GoDebut 2018“ Grand Prix („Auksinė Anikė“)
„Laiko mašina“ / Time machine – rež. Jan Bujnowski (Lenkija), 2017

Publikos žiuri savo balsus ir apdovanojimus skyrė šiems filmams:

Geriausias „Go Debut 2018“ lietuvių filmas 
„Paskutinė diena“ – rež. Klaudija Matvejevaitė, 2017

Geriausias „GoDebut 2018“ publikos filmas („Sidabrinė Anikė“)
„Juosta“ / The Tape – rež. Serkan Fakili (Turkija), 2018

Festivalis, kurio programoje buvo daugybė kitų renginių – NordBaltic projekto filmai, skirti Klaipėdai, prancūzų kino klasikos „Kino gurmanų“ filmų juostos, švedų kino klasikui I. Bergmanui skirtas dokumentinis filmas „Įsibrovus pas Bergmaną“, kūrybinės dirbtuvės, panelinės diskusijos, inovatyvus projektas – sferinis kinas – ir neformalios vakaronės, susitikimai profesionalų PROK klube puikioje „Švyturys Brewery“ erdvėje – svečiams ir dalyviams paliko malonų įspūdį. Jau tradiciniu tampantis festivalis, jo dalykiška ir maloni atmosfera bei Klaipėdos pajūris randa vis daugiau gerbėjų – daugelis išreiškė norą vėl grįžti čia ir kitais metais.

Festivalį finansavo Klaipėdos m. savivaldybė ir Lietuvos kino centras.

2018 10 09