Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Garbingi apdovanojimai – LMTA kino dėstytojams ir absolventams

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedros dėstytojus ir alumnus, pelniusius garbingus kino apdovanojimus! Profesorius Algimantas Puipa, docentė Inesa Kurklietytė, lektoriai Linas Bareiša ir Klementina Remeikaitė, meno daktaras Jokūbas Vilius Tūras už savo sukurtus filmus prieš Kalėdas sulaukė Lietuvos ir tarptautinės kino bendruomenės įvertinimų, taip pat buvo išskirti LMTA alumnų Andriaus Blaževičiaus, Marijos Razgutės, Lino Mikutos, Jurgio Matulevičiaus darbai. 

„LuKaS“ statulėlė. Nuotrauka iš Kino ir TV katedros FB paskyros

Gruodžio 17 d. Lietuvos kinematografininkų sąjunga teikė kasmetinius apdovanojimus „LuKaS“ už geriausius metų kūrybinius darbus. Kaip rašoma Kinosajunga.lt informacijoje, jau 22 kartą šiuo apdovanojimu kino profesionalai įvertina ir garsina aktualiausią, meniškai reikšmingiausią savo kolegų LKS narių kūrybą. Šįmet pagrindinį apdovanojimą pelnė režisierius, LMTA profesorius Algimantas Puipa, diplomus – režisierės Giedrė Žickytė ir LMTA docentė Inesa Kurklietytė.

Algimantas Puipa. Nuotrauka iš Kinosajunga.lt

Pagrindinis Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas „LuKaS“ – basas angelas su kino kamera – skirtas režisieriui Algimantui Puipai „už kūrybinę kino drasą ir saviironiją filme „Sinefilija“. Juodoji absurdo komedija „Sinefilija“, supynusi tikrovę, sapnus, filmavimo aikštelėje gimstančias vizijas, sulaukė ir režisieriaus gerbėjų, ir profesionalų, kritikų dėmesio Lietuvoje, bei tarptautiniuose Varšuvos, Talino festivaliuose.

LKS diplomu „už kūrybinį darbą vystant kiną vaikams filme „Drugelio širdis“ apdovanota režisierė Inesa Kurklietytė. Žiuri narys, kino operatorius Algimantas Mikutėnas pabrėžė: „Visi žinome, kad daryti kiną vaikams yra sunku. Atidžiai žiūrėjau „Drugelio širdį“, visų darbas – režisierės, operatoriaus Viktoro Radzevičiaus ir kitų kūrėjų – puikus“. 

Inesa Kurklietytė. Asm. arch. nuotrauka

I. Kurklietytės filmas, pasakojantis apie drasą būti kitokiu nei aplinkiniai, nuo rugsėjo mėnesio nuolat rodomas tarptautiniuose vaikams skirto kino festivaliuose, Europos vaikų filmų asociacija (ECFA) įtraukė „Drugelio širdį“ į dešimtuką geriausių praėjusiais metais sukurtų vaikiškų filmų sąrašą, tad filmas tapo pretendentu į pagrindinį šios asociacijos apdovanojimą.

Režisierius, Lietuvos kinematografininkų pirmininkas Arūnas Matelis, sveikinęs kolegas, sakė, kad kinui metai buvo ypatingai geri, lietuviškas kinas nuolat kviečiamas dalyvauti garbingausiuose pasaulio festivaliuose, kino žmonės sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos iššūkių ir kūryba nesustojo.

„Kino ruporo“ apdovanojimas. Linos Žižliauskaitės nuotr.

Prieš Kalėdas Vilniuje septintą kartą buvo įteikti ir Autorinio kino aljanso (AKA) apdovanojimai „Kino ruporas“ režisieriams ir prodiuseriams, garsinantiems šalies vardą užsienyje. Kaip skelbiama Lfc.lt informacijoje, asociacijos „Autorinio kino aljansas“ apdovanojimas pirmą kartą įteiktas 2012 metais, kai buvo įkurta AKA asociacija. Svarbiausias šios jos veiklos prioritetas – didinti aukštos meninės kokybės lietuviško kino žinomumą ir matomumą užsienyje.

Greta pagrindinio „Kino ruporo“ apdovanojimo, kuris atiteko režisierei ir prodiuserei Giedrei Žickytei už dokumentinį filmą „Šuolis“, už filmo „Piligrimai“ sklaidą AKA diplomu apdovanoti LMTA lektoriai – režisierius Laurynas Bareiša ir prodiuserė Klementina Remeikaitė. Vaidybinis ilgametražis L. Bareišos filmas „Piligrimai“ premjerą šventė tarptautiniame Venecijos festivalyje, čia pelnė pagrindinį „Juodojo liūto“ apdovanojimą konkursinėje „Horizontų“ programoje.

„Kino ruporo“ laureatai: Klementina Remeikaitė, Giedrė Žičkytė, Linas Bareiša. Linos Žižliauskaitės nuotr.

Šiųmečio AKA diplomo laureato, režisieriaus L. Bareišos filmo „Piligrimai“ apdovanojimą „Juodasis liūtas“ Venecijos kino festivalyje „Kino ruporo“ komisijos narė, kino kritikė Izolda Keidošiūtė apibūdina kaip vieną įspūdingiausių šiuolaikinėje Lietuvos kino istorijoje: „Apdovanojimas tikrai aukštas ir pelnytas. „Piligrimai“ – vienas geriausių pastarųjų metų debiutų mūsų kine, tuo greit turės progą įsitikinti Lietuvos kino žiūrovai.“

„Kino ruporo“ apdovanojimų laureatai renkami iš visų, dalyvaujančių Lietuvos kino industrijoje. Vertinimo komisija filmų sklaidą vertino nuo 2020 metų rugsėjo iki 2021 metų rugsėjo. I. Keidošiūtė atskleidė, kad komisijos diskusijose „Šuolis“ ir „Piligrimai“ turėjo nemažai konkurentų. Tarp jų – net trys LMTA alumnų filmai: Rygoje ir Taline apdovanojimus pelnęs režisieriaus Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ (prodiuserė Marija Razgutė), režisieriaus ir prodiuserio Lino Mikutos filmas „Romano vaikystė“, dalyvavęs pagrindiniame konkurse Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje, ir režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmas „Izaokas“ (prodiuseris Stasys Baltakis), pelnęs geriausio debiutinio filmo nominaciją Europos kino apdovanojimuose.

Kadras iš Jokūbo Viliaus Tūro filmo „Šventas laikas“

 

Taip pat sveikiname visai neseniai LMTA meno daktaro laipsnį apsigynusį režisierių Jokūbą Vilių Tūrą, kurio filmas „Šventas laikas“ Amsterdamo trumpametražių filmų festivalyje pelnė pagrindinį apdovanojimą. 

LMTA informacija pagal interneto šaltinius 
2021 12 28