Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Iškilmingai inauguruota LMTA rektorė doc. dr. Judita Žukienė

Šiandien, kovo 25 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje iškilmingai inauguruota LMTA rektorė – docentė, humanitarinių mokslų daktarė Judita Žukienė. LMTA Didžiojoje salėje naujoji rektorė prisiekė Akademijai ir jos bendruomenei. LMTA Tarybos pirmininkas Robertas Dargis ir Senato pirmininkė profesorė dr. Lina Navickaitė-Martinelli įteikė rektorei simbolinius valdžios ženklus – grandinę, įkūnijančią Akademijos bendruomenės visuotinį ryšį ir sąjungą, bei kepurę – išminties ir sėkmės ženklą. Savo priesaiką rektorė skaitė laikydama ranką ant LMTA statuto – bendruomenės sanklodos pamato ir garanto. Doc. dr. Judita Žukienė yra pirma moteris LMTA istorijoje, einanti rektoriaus pareigas.

Naująją rektorę inauguracijos proga scenoje sveikino Seimo kultūros komiteto pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas, Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas, Atkuriamojo Seimo pirmininkas, LMTA garbės daktaras prof. Vytautas Landsbergis, taip pat nuskambėjo sveikinimai nuo LR Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės, Švietimo, mokslo ir sporto ministrės dr. Jurgitos Šiugždinienės ir Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus.

Judita Žukienė savo inauguracinėje kalboje pabrėžė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos reikšmę Lietuvos kultūros raidai: „Per beveik devyniasdešimt gyvavimo metų Akademija tapo neatsiejama Lietuvos kultūros dalimi, jos plėtros ir atsinaujinimo garantu, o Akademijos bendruomenės nariai garbingai garsina šalies vardą pasaulyje ir kuria mūsų muzikos, teatro, kino ir šokio meno ateitį.“

Nauoji rektorė pasidžiaugė geru akademijos vardu, įgavusiu stiprų pasitikėjimą šalyje ir tarptautinėje meno studijų erdvėje, bei kūrybinga bendruomene, gebančia susitelkus kurti ir sykiu neprarasti savo individualumo. J. Žukienė dėkojo už tai buvusiems rektoriams ir Akademijos bendruomenei.

Kalbėdama apie LMTA veiklos perspektyvas, Judita Žukienė neslėpė, kad dabartinė netikrumo situacija kelia papildomų iššūkių. Tačiau su bendruomenės palaikymu ketinama imtis ryškios lyderystės kultūros ir meno ugdymo lauke: „Akademijai šiandien, ypač muzikos, teatro, kino ir šokio srityse, tenka atsakomybė vienu metu užimti sergėtojos ir vizionierės pozicijas kultūros ir menininkų ugdymo lauke. Įžvelgti kylančiose grėsmėse ne tik stimulą pasirengimui, bet ir atsiveriančias galimybes, ne tik tinkamai įsivertinti rytdienos poreikius, bet ir matyti, kur link juda meno pasaulis ateinančiais dešimtmečiais.“

Inauguracijos ceremonija surengta baroko muzikinio teatro dvasioje. Renginio vedėjo, aktoriaus Irmanto Jankaičio balsas skambėjo jam nesirodant scenoje – tarsi barokinio „deus ex machina“. Iš ekrano nuaidėjo ir LMTA mišraus choro atliekamas himnas „Gaudeamus igitur“ (dirigentas doc. Gintautas Venislovas). Tauraus iškilmingumo visumai suteikė Claudio Monteverdi operos „Orfėjas“ fragmentai ir madrigalas „Zefiro torna“, kuriuos atliko LMTA studentai ir absolventai Viltė Darvydaitė (sopranas), Vaidas Bartušas (kontratenoras), Salomėja Kalvelytė (fleita), Gregory Horonenko ir Kornelijus Pukinskis (saksofonai), Povilas Jurkša (trombonas), Danielius Daubaras (eufonija), Mikas Kurtinaitis (tūba), Lora Kmieliauskaitė (smuikas) bei LMTA lektorius Arnas Mikalkėnas (perkusija). Jautriais programos akcentais tapo dainininkų dueto a cappella sudainuota ukrainiečių liaudies daina bei instrumentininkų atlikta parafrazė lietuvių muzikos patriarcho Juozo Naujalio „Svajonės“ tema. 

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė doc. dr. Judita Žukienė – muzikologė, humanitarinių mokslų daktarė, LMTA docentė. 2005–2011 m. buvo Muzikos istorijos katedros vedėja, 2011–2021 m. – mokslo prorektorė. 2021 m. išrinkta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektore penkerių metų kadencijai, rektoriaus pareigas eina nuo 2021 m. spalio 1 d. 

LMTA informacija / Beata Baublinskienė
2022 03 25 

Nuotraukos Manto Bartaševičiaus: