Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Išleista nauja knyga Music and Change in the Eastern Baltics before and after 1989

JAV leidykla Academic Studies Press (Bostonas) išleido knygą Music and Change in the Eastern Baltics before and after 1989 apie muzikinę laisvėjimo procesų raišką Rytų Baltijos šalių kultūrose. LMTA profesorės Rūtos Stanevičiūtės kartu su Małgorzata Janicka-Słysz (Krokuvos muzikos akademija) sudarytame ir parengtame leidinyje pateikiama tarptautinė studija apie Rytų Baltijos muzikines kultūras Šaltojo karo pabaigoje ir ankstyvuoju pokomunistiniu laikotarpiu. Prestižinės mokslo leidyklos naują seriją „Muzikos istorijos ir sociologijos tyrimai“ pradedančios knygos autoriai – Europos ir JAV muzikologai: Rūta Stanevičiūtė, Małgorzata Janicka-Słysz, Teresa Malecka, Ewa Czachorowska-Zygor, Vita Gruodytė, Kevin C. Karnes, Kinga Kiwała, Andrzej Mądro, Olga Manulkina, Dominika Micał, Peter J. Schmelz, Iwona Sowińska-Fruhtrunk.

Knygos autoriai tyrinėja ir konceptualizuoja transnacionalinį muzikinį bendradarbiavimą, informacijos, žmonių ir idėjų sklaidą, daugiausia dėmesio skirdami muzikinei kūrybai ir veiklai, kuri formavo kelių kartų moralines ir menines pažiūras. Leidinyje nagrinėjama turtinga reiškinių ir žanrų – nuo avangardo ir Fluxus iki pankiško džiazo – panorama įtraukia Baltijos šalių muzikines kultūras į platesnį regioninės geografijos ir Šaltojo karo politinės konfrontacijos tarp JAV ir SSRS kontekstą. Čia pristatomi jungtinio lietuvių ir lenkų muzikologų mokslo projekto „Permainų muzika: laisvėjimo kultūrinė raiška lietuvių ir lenkų muzikoje iki ir po 1989 m.“ tyrimai, kuriuos per programą „Daina“ pirmą kartą finansavo dvišalis konsorciumas – Lenkijos nacionalinis mokslo centras ir Lietuvos mokslo taryba. Projektą 2018–2022 m. įgyvendino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Krokuvos muzikos akademijos muzikologai.