Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Įvyko 26-asis Tarptautinis Akordeono konkursas Lenkijoje

Gruodžio 7-10 dienomis LMTA Akordeono katedros studentai sėkmingai dalyvavo 26-ajame Tarptautiniame Akordeono konkurse Lenkijoje, Przemysl mieste prie Ukraino sienos. Konkurse, daugiau nei 30 metų puoselėjančiame ilgas tradicijas dalyvavo atlikėjai iš Lenkijos, Ukrainos, Slovakijos, Čekijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Prof. Raimondo Sviackevičiaus klasės studentai buvo puikiai įvertinti kompetetingos Jury vertinimo komisijos.

4 kurso studentas Edgaras Dičpinigaitis pagrindinėje solistų 2 turų kategorijoje laimėjo 2 vietą, nedideliu skirtumu atsilikęs nuo pirmos vietos laimėtojo Krzysztof Polnik iš Varšuvos Chopino Universiteto. 3 vietą laimėjo Roman Puneiko iš Ukrainos, Lvivo muzikos akademijos. Viso šioje kategorijoje dalyvavo 21 dalyvis.

3 kurso LMTA Akordeono katedros studentas Ruslanas Grimbovskij tapo Diplomantu ir užėmė 6 poziciją.

2 kurso studentas Adrijanas Pikis ir 1 kurso studentas Žilvinas Šimkus taip pat sėkmingai sudalyvavo konkurse.

Prof. Raimondo Sviackevičiaus klasės kamerinis ansamblis „Un(Seen) Trio“ mišrių ansamblių kategorijoje iškovojo 4 vietą ir tapo vieninteliais šios kategorijos Diplomantais.

LMTA Akordeono katedros vedėjas Prof. Raimondas Sviackevičius buvo pakviestas dirbti šiame konkurse vertinimo komisijoje drauge su Varšuvos Chopino Universiteto rektoriumi Prof. Klaudiusz Baran, Ukrainos kompozitoriumi Prof. Volodymir Runchak, Gdansko muzikos akademijos Prof. hab. dr. Elzbieta Rosinska, Katovicų muzikos akademijos prof. dr. Piotr Chololowicz, Bydgoščo muzikos akademijos prof. hab. dr. Jerzy Kaszuba ir kitais.

Malonu, kad tarptautinėje Akordeono pasaulio arenoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros atlikimo lygis, Lietuviškosios akordeono mokyklos garso kultūra, stiliaus suvokimas ir profesionalus muzikavimas jau ne pirmą kartą įvertintas ne tik Diplomais, bet ir nuoširdžiais užsienio universitetų profesorių bei atlikėjų komplimentais.