Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Įvyko trišalis mažo vėlavimo audiovizualinės sistemos „LoLa“ koncertas

Spalio 13 d. Vilniaus universiteto Mažojoje salėje įvyko trišalis mažo vėlavimo audiovizualinės transliacijos sistemos LoLa koncertas, kuriame greta atlikėjų iš Estijos ir Latvijos dalyvavo ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai kontrabosininkai Samanta Ignatjeva ir Gediminas Zamulskis.

Koncertas buvo surengtas spalio 13-14 d. organizuojamos konferencijos, skirtos Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinklo LITNET 30-mečiui, metu ir tapo jos pagrindiniu akcentu. Naudojant mažo vėlavimo audiovizualinės transliacijos sistemą LoLa, vienu metu iš trijų kraštų susijungę į vieną ansamblį muzikavo Estijos muzikos ir teatro akademijos, Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atlikėjai.

Nuotoliniu būdu grojusį ansamblį sudarė estų pianistas Reet Ruubel, Latvijos muzikos akademijos studentas Andrejs Jegorovs (smuikas) ir LMTA kontrabosininkai Samanta Ignatjeva ir Gediminas Zamulskis. Jie atliko Pēterio Plakidžio „Burleską“ ir Giovanni Bottesini Variacijas „Ler cor piu non mi sento“ tema bei Elegiją Nr. 1.

Pirmuosius pasaulyje trišalius bandymus LoLa kūrėjai Italijoje pradėjo 2020 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademija su nuotolinio muzikos mokymo ir atlikimo technologijomis dirba nuo 2011 m., su LoLa sistema – nuo 2018 m., pasitelkus LITNET specialiai šiai veiklai suteiktą 10 Gbit spartos liniją ir specializuotą įrangą. Pirmasis trišalis improvizacinės muzikos koncertas Baltijos ir Šiaurės šalių regione įvyko šių metų balandžio mėnesį.

Koncerto įrašas

2021 10 14