Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Jaunai režisierei įteikta Vytauto Kernagio stipendija

Balandžio 26 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Balkono teatre jaunai teatro menininkei Linai Židonytei buvo įteikta Vytauto Kernagio stipendija. Stipendijos steigėjai – Vytauto Kernagio fondas ir Vilniaus Lions klubas. Stipendiją įteikė Dalia Kernagienė ir Vilniaus Lions klubo prezidentas Justas Dargužas.

Lina Židonytė, Dalia Kernagienė, Justas Dargužas (c) LMTA. Viktoro Grecko nuotr.

Lina Židonytė yra LMTA teatro režisūros pirmojo kurso magistrantė, jos kurso vadovė – žymi režisierė, LMTA docentė Yana Ross. Tačiau jaunoji menininkė nėra naujokė teatro pasaulyje. Vaidinti ji pradėjo dar vaikystėje – pirmieji žingsniai scenoje žengti Kauno dramos teatro mokyklėlėje „Mano teatras“. Baigusi mokyklą L. Židonytė iš pradžių stojo į Vilniaus universitetą, tačiau teatro trauka nugalėjo: po metų mergina pradėjo studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o lygiagrečiai dirbo scenografės asistente teatre, kine ir net reklamose. Visa ši patirtis pravertė didžiausiame ligšioliniame režisierės darbe – rudenį pristatytoje spektaklio „Aš, Fojerbach“ premjeroje OKT/ Vilniaus miesto teatre.

Vytauto Kernagio stipendijos įteikimo ceremonija vyko po III kurso vaidybos studentų spektaklio „Aktas“ premjeros (pagal Euripido pjesę „Bakchantės“, rež. Ieva Stundžytė). Šis kursas drauge su jo vadovu, profesoriumi Aidu Giniočiu buvo apdovanotas Vytauto Kernagio stipendija 2018 metais. 

Vytauto Kernagio stipendija yra kasmetinė, ji skiriama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos ar režisūros studentams, kviečiant teikti paraiškas. Kandidatai vertinami atsižvelgiant ir į kurso vadovų rekomendacijas. Pagrindiniai kriterijai yra iniciatyva ir pažangumas specialybės studijose, savarankiška, novatoriška kūryba Akademijoje ir už jos ribų, motyvuotas kūrybinės veiklos tęstinumas ir paramos būtinumas.

Sveikiname stipendininkę!

2019 04 29
Parengė Beata Baublinskienė / LMTA
Viktoro Grecko nuotr.