Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

JUBILIEJINĖJE „VASAROS MEDIA STUDIJOJE“ KURIAMI AŠTUONI FILMAI

Rugsėjo pradžioje prasidėjęs kasmetinis tarptautinis projektas „Vasaros MEDIA Studija“ (ang. „Summer Media Studio“) jau dvidešimtąjį kartą subūrė kino mokyklų studentus ir jaunuosius industrijos profesionalus į Neringą. Komandos, įvairias regiono vietas pavertusios kino aikštelėmis, čia kuria aštuonis filmus. Kūrėjų baigiamieji darbai bus pristatyti projekto uždarymo ceremonijoje.

Į dvi savaites trunkantį projektą atvykę dalyviai iš penkių Europos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų atsivežė apie 20 trumpametražių filmų idėjų, atliepiančių šių metų temą – „Scenarijaus įvaldymas“. Projekto lektoriai – Londono nacionalinės kino ir televizijos mokyklos (National Film and Television School) kino dramaturgijos katedros vadovas Jonathanas Houriganas, Amerikos nepriklausomas kino pordiuseris Paulas Nethercottas ir dramaturgė Birutė Kapustinskaitė – kartu su projekto organizatoriais atrinko septynių vaidybinių filmų idėjas. Tradiciškai, aštuntasis kuriamas filmas – dokumentika apie projektą ir jo dalyvius.

Projekto dalyviai, prieš pradėdami filmavimus klausė lektorių vedamų paskaitų apie scenarijaus rašymą, individualių konsultacijų metu tobulino scenarijus. Tris dienas trukę filmavimai vyko ne tik Neringoje, bet ir Klaipėdos mieste. Filmuose vaidino projekto dalyviai, aktoriai iš Klaipėdos dramos teatro, Klaipėdos jaunimo teatro, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto. Šiuo metu komandos jau atlieka montažo, postprodukcijos darbus.

Šį penktadienį, rugsėjo 14 d. 18 val. jaunieji kino kūrėjai kviečia visus į Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro salę (L. Rėzos g. 54, Juodkrantė), kurioje nuo 18 val. bus demonstruojami šių metų kūrybinių dirbtuvių metu sukurti studentų darbai. 21 val. renginys persikels į amfiteatrą, kuriame įvyks geriausių darbų ir kūrėjų apdovanojimo ceremonija.

„Vasaros MEDIA sudijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kino centras , LR Kultūros ministerija, LR Švietimo ir mokslo ministerija, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „Avaka“, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos savivaldybė, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA paprogramė Lietuvos kino centre prie Kultūros ministerijos. Projekto partneriai – Liudviko Rėzos kultūros centras, „Nordplus“ Europos šalių mokyklų tinklas.

Organizatorių informacija
2018 09 12