Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Karšti įspūdžiai iš „Europäisches Liedforum Wien 2022“

Rugsėjo 23–25 d. Vienos muzikos ir teatro universitete (Austrija) įvyko „Europäisches Liedforum Wien 2022“. Šiemet šis tradiciškai kas du metus vykstantis renginys subūrė 35 žymiausius Lied pedagogus iš Europos aukštųjų muzikos mokyklų.

Prof. Irena Uss-Armonienė (centre) su kolegomis „Europäisches Liedforum Wien 2022“. Asm. archyvo nuotr.

Kolegos iš Vienos, Zalcburgo, Paryžiaus, Liono, Londono, Jeruzalės, Krokuvos ir kitų aukštųjų muzikos mokyklų dalinosi savo pedagogine bei kūrybine patirtimi, dėstymo metodikos įžvalgomis, apžvelgė naujas tendencijas nūdienos Lied žanro raidoje bei netradicines interpteracijos formas. Vienos universiteto auklėtiniai surengė „Negirdėtų–naujai išgirstų kūrinių“ koncertą, kuriame pristatė tremtyje ir emigracijoje gyvenusių ir kūrusių kompozitorių kūrinius. Įvyko Ukrainos kompozitorių dainų koncertas, konferencija, diskusijos, ekskursija į universitete veikiantį „Tremtinių meno centrą“ („Exilarte Zentrum“).

Džiugu, kad po užsitęsusios pertraukos dėl pandemijos, nepaisant sudėtingos politinės situacijos, buvo atgaivinta Liedforum tradicija. Susitikimas su kolegomis patvirtino glaudaus Europos aukštųjų muzikos mokyklų Lied pedagogų bendradarbiavimo poreikį besikeičiančiame pasaulyje, suteikė inspiracijų ateities planams. 

Prof. Irena Uss-Armonienė 
2022 10 03 

Asmeninio archyvo nuotraukose prof. I. Uss-Armonienė su Vienos muzikos ir teatro, Berlyno meno, Jeruzalės muzikos ir šokio universitetų, Paryžiaus ir Liono nacionalinių konservatorijų profesoriais Markusu Hadulla, Axeliu Bauni, Ann le Bozec, Davidu Seligu, Ido Arielu: