Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Klaipėdoje įvyks trumpametražių filmų dirbtuvės!

Klaipėdoje vyksiančios kasmetinės trumpametražių dokumentinių filmų dirbtuvės pristato šių metų temą – Klaipėdos spalvos. Rugsėjo 10–19 d. Klaipėdoje jaunieji kūrėjai ieškos savito Klaipėdos miesto kolorito, nes šeštąjį kartą į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetą sugrįžta Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII) organizuojamos kūrybinės dirbtuvės „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“.

Šių metų dirbtuvių tema – „Klaipėdos spalvos“. Ši tema pasirinkta norint paminėti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-ąsias metines ir paraginti dalyvius užfiksuoti ryškias Klaipėdos spalvas, reprezentuojančias įvairius daugiakultūrio miesto veidus, nes skirtingų kultūrų sąveika Klaipėdos regione lemia varijuojančias miesto nuotaikas, kurias įkūnija daugialypė spalvinė gama.

Šios kūrybinės dirbtuvės ne tik suteiks teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, kurie padės kūrėjams išreikšti savo idėjas per trumpametražius dokumentinius filmus. Dalyviai turės galimybę konsultuotis su dėstytojais ir techniniais konsultantais visais filmų kūrimo klausimais – nuo idėjos iki postprodukcijos proceso. O sukurti trumpametražiai dokumentiniai filmai bus pristatyti viešoje ir nemokamoje filmų peržiūroje „Klaipėdos kultūros fabrike“, „Arlekino“ kino salėje.

Dirbtuvių metų dalyviai susitiks su profesionaliais kino kūrėjais iš kurių sužinos dokumentinio kino subtilybių, pasisems idėjų bei sulauks pagalbos kuriant savo dokumentiniu filmus. Dalyvių lauks kino režisierės Marijos Stonytės paskaitos bei režisierės Inesos Kurklietytės paskaita ir šių metų temos pristatymas Klaipėdos miesto spalvas ir įvairiausias lokacijas padės atrasti Klaipėdos kino biuro vadovas Tomas Jašinskas. O kurti dokumentinius filmus padės vaizdo operatorius Paulius Orlovskis, fotografas ir montažo režisierius Modestas Endriuška, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis.

Kviečiame dalyvauti jau tradicija tapusiose kūrybinėse dirbtuvės „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“ ir išbandyti save dokumentinio kino kūrimo procese bei kūrybiškai užfiksuoti Klaipėdos krašto spalvas. Registruotis galima užpildžius formą el.paštu: pauliusof@gmail.com

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ Culture Bridge, Klaipėdos kino biuras, Klaipėdos kultūros fabrikas.

Projekto koordinatorius Paulius Oficerovas

LMTA informacija
2023 08 31