Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Konkursas „Tęsiant Čiurlionį“ startavo!

(c) D. Matvejev

„Tęsiant Čiurlionį“ startavo:  kompozitoriai, dalyvaujantys Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos kūrinių pratęsimo ir stilistinių rekompozicijų konkurse, vasario 6 d. ištraukė burtus, lemiančius, kokius vieno žymiausių Lietuvos muzikos kūrėjų kūrinius teks užbaigti, stilizuoti ar rekomponuoti.

Šis konkursas organizuojamas įgyvendinant projektą „Tęsiant M. K. Čiurlionį: muzikos stiliaus komponavimo teorinė-praktinė studija ir meninė sklaida“, kviečiantį geriau pažinti, puoselėti ir stiprinti lietuvišką muzikos paveldą – M. K.  Čiurlionio kūrybą, taip pat populiarinti ją Lietuvoje ir pasaulyje. Projektas skirtas paminėti artėjantį Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150 metų jubiliejų.

Konkurso metu unikaliu M. K. Čiurlionio muzikos stiliumi geriausiai išplėtoti, rekomponuoti, išbaigti jo rankraščiuose nebaigti likę kūriniai bus atliekami koncertuose, o jų vaizdo įrašai – pristatyti visuomenei.

Konkurse pateiktus kūrinius vertins komisija: Algirdas Martinaitis (pirmininkas), Jūratė Landsbergytė-Becher, Mindaugas Urbaitis, Viltė Žakevičiūtė, Šarūnas Nakas, Raminta Šerkšnytė, Teisutis Makačinas. Taip pat bus parengtas projekto metu išplėtotų šio žymaus lietuvių kompozitoriaus muzikos kūrinių katalogas.

Tikimasi, kad šiandienos kompozitoriai iš naujo atras M. K. Čiurlionio komponavimo stilių, įdėmiau pažins jo kūrybinį palikimą, ir tai paskatins muzikos atlikėjus, tyrėjus, edukatorius kurti ir mąstyti „čiurlioniškai“. 

Projektą rengia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Meno centras ir Kompozicijos katedra.  Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Kompozitorių sąjunga, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.