Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Kūrybinių kino dirbtuvių „DOKUMENTINĖ KLAIPĖDA’20“ pabaiga – 7 nauji filmai

Rugsėjo 25 d. Klaipėdos ,,Kultūros Fabrike“ įvyko jau tradicija tapusi kino kūrybinių dirbtuvių „NORDBALTIC INCUBATOR: Dokumentinė Klaipdėda’20“ filmų peržiūra. Renginio metu viešai parodyti net 7 šių metų dirbtuvėse sukurti dokumentiniai trumpametražiai filmai.

Šių metų dalyvių pasirinktos temos pateikė daug naujų Klaipėdos miesto perspektyvų. Nuo A. Rekašiūtės filmo „Įkvėpti“, kuriame atspindimas jaunosios ir vyresniosios Klaipėdos aktorių kartų skirtingumas iki  V. Jaruševičiaus filmo „Bauda“, kuriame, pasitelkiant juoko elementus, parodoma sunki Klaipėdos kontrolierių kasdienybė – visi sukurti filmai atskleidžia naujas Klaipėdos spalvas ir perduoda stiprią režisieriaus žinutę.

Dirbtuvių metu studentus konsultavo ir savo žiniomis dalijosi kino srities profesionalai: režisierė Inesa Kurklietytė, režisierius Ričardas Matačius, operatorius Erdvilas Petras Abukevičius bei garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis. Taip pat specialių paskaitų metu studentai turėjo galimybę sutikti dokumentinio kino kūrėją Ramunę Kudzmanaite bei kinotyrininkę Rasą Paukštytę. Dirbtuvių viešnios skaitė dalyviams paskaitas, kartu su jais gilinosi į dokumentinio kino niuansus, jo etiką bei atsakė į rūpimus klausimus.

„Džiaugiuosi, jog galėjau išbandyti save režisierės rolėje. Tai buvo be galo atsakingos pareigos. Projekto metu supratau, kiek daug dar aš nemoku, bet galiu ir turiu galimybę išmokti. Žinoma, buvo gera sutikti įdomius dėstytojus, kurie mus mokė iš savo pačių sukauptos patirties, tikėjo ir palaikė mūsų sumanymus, ir geraširdžius konsultantus, kurie padėjo tiek techniškai, tiek palaikė emociškai. Po projekto drąsiai galiu teigti, jog atsirado aistra kinui, kurią noriu auginti ir ruoštis kitų metų dirbtuvėmis!“ – įspūdžiais dalijasi šių metų projekto dalyvė, LMTA Klaipėdos fakulteto trečiakursė Viktorija Bružaitė.

NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“ – tai kasmet vykstančios edukacinės kūrybinės kino dirbtuvės, skirtos visiems klaipėdiečiams, norintiems išmokti dirbti su profesionalia kino technika ir susipažinti su dokumentinio kino gamyba.

Projektą organizuoja „Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius“. Projekto partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Všį „Culture Bridge“, VšĮ „Medijų uostas“.

Kontaktinis asmuo: Inesa Kurklietytė, mob. +370 620 57500. el. paštas: inesa.kurklietyte@gmail.com.

2020 09 29