Kviečiame į britų teatro kūrėjo ir mokslininko prof. Phillipo Zarrilli paskaitas

Rugsėjo 9-13 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakultete viešės britų teatro pedagogas ir režisierius, profesorius Phillip Zarrilli. Penkias dienas truksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse jis supažindins vyresniųjų aktorių kursų studentus su savo dešimtmečius vystomu psichofiziniu vaidybos metodu, integruojančiu Indijoje praktikuojamas jogos ir kalaripayattu technikas (Phillip Zarrilli buvo pirmasis europietis, mokęsis kalaripayattu kovos meno jo kilmės mieste Keraloje).

Profesorius P. Zarrilli Europoje žinomas ne tik kaip puikus, milžinišką patirtį turintis pedagogas ir režisierius, bet ir kaip autoritetingas teoretikas. Nuo 1984 m. jis parašė ar prisidėjo prie 9 knygų leidybos, kurių žymiausia – 2009 m. išleista studija „Psychophysical Acting: an intercultural approach after Stanislavski“, apibendrinusi didžiąją dalį profesoriaus tyrimų ir tapusi svarbiu vadovėliu teoriškai ir praktiškai vaidybos procesus nagrinėjantiems profesionalams. 

Šiuo metu prof. P. Zarrilli vadovauja jo paties įkurtai trupei „The Llanarth Group“, rengia kūrybines dirbtuves ir laboratorijas įvairiose valstybėse. Artimiausiu metu anglų kalba bus išleista jo naujausia knyga „(Toward) A phenomenology of Acting“.

Praktiniai užsiėmimai skirti vyresniųjų kursų aktoriams, tačiau teorinės profesoriaus paskaitos atviros visiems. Tą pačią savaitę paskaitas skaitys drauge su prof. P. Zarrilli atvykstanti žymi Didžiosios Britanijos damaturgė Kaite O’Reilly bei profesoriaus mokinė, Suomijos teatro kūrėja ir teoretikė Loore Martma.

Numatomas paskaitų tvarkaraštis: 

  • Rugsėjo 9 d., pirmadienį, 17.15 val.: Loore Martma paskaita „Perdegęs atlikėjas ir gerai besijaučiantis atlikėjas: kaip tokiais tampama“
  • Rugsėjo 10 d., antradienį, 17.15 val.: Phillip Zarrilli paskaita „Vaidyba be „prasmės“ ar „motyvacijos“: fenomenologinė vaidybos ataskaita išankstinėje dabarties artikuliacijoje“ 
  • Rugsėjo 11 d., trečiadienį, 14.00 val.: Kaite O’Reilly paskaita „Dramaturgo „valdžia“ Didžiojoje Britanijoje“
  • Rugsėjo 12 d., ketvirtadienį, 17.15 val.: Phillip Zarrilli paskaita „Subjektyvumas, Savitumas ir Personažas/Figūra spektaklyje“

Teorinės paskaitos vyks anglų kalba LMTA IV (Sluškų) rūmų Kino salėje (Kosciuškos g. 10, Vilnius). Jų klausyti kviečiami visi norintys. 

2019 08 26