Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

M. K. Čiurlionio konkursas: publika kviečiama rinkti savo numylėtinį

Johanneso Brahmso, Sergejaus Rachmaninovo ir Mauriceo Ravelio koncertai fortepijonui – toks VIII Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso finalo „meniu“ paaiškėjo vakar vakare, paskelbus konkurso finalininkus. Tarptautinės žiuri sprendimu, finaluose lapkričio 16 ir 17 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir maestro Modestu Pitrėnu, pasirodys Edvinas Švaikovskis (Lietuva-Lenkija), Gabrielė Sutkutė (Lietuva), Yue Zhangas (Honkongas), Neringa Valuntonytė (Lietuva), Aleksandras Kašpurinas (Rusija) ir Young Ho Parkas (Pietų Korėja). Savo žodį, renkant geriausius, tarti gali ir publika: iki pat finalo pabaigos žiūrovai kviečiami rinkti publikos simpatijų prizo laimėtoją, kurį kitąmet išvys „Kristupo vasaros festivalyje“!

M. K. Čiurlionio pianistų konkurso finalininkai

Už savo favoritą galite balsuoti iki lapkričio 17 d., 14.15 val. Publikos simpatijų prizo laimėtojui atiteks galimybė groti rečitalį „Kristupo vasaros festivalio“ 2020 m. programoje. Savo balsą atiduoti galite čia: http://ciurlionis.link/lt/b/piano/vote

Edvinas Švaikovskis šiuo metu tęsia studijas Diuseldorfo Roberto Schumanno aukštojoje mokykloje. 2019 m. pianistas tapo Hanoverio Frederico Chopino pianistų konkurso finalininku ir laimėjo pirmąją vietą Tarptautiniame Frederico Chopino pianistų konkurse Marianske Laznėse. Edvinas solo yra koncertavęs su Talino, Narvos, Sankt Peterburgo, Maskvos filharmonijos, taip pat Lenkijos radijo, Frederico Chopino universiteto simfoniniais orkestrais, Mozarto kameriniu orkestru.

Gabrielė Sutkutė šiuo metu studijuoja Londono karališkojoje muzikos akademijoje. Pianistė yra dalyvavusi daugiau nei 20 tarptautinių ir respublikinių konkursų Lenkijoje, Italijoje, Škotijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Latvijoje, Maltoje, Estijoje, Ispanijoje. 2019 m. ji laimėjo specialųjį prizą III Tarptautiniame pianistų konkurse „City of Vigo“, kurio žiuri pirmininke buvo pianistė Martha Argerich.

Neringa Valuntonytė ir Gabrielė Sutkutė

Yue Zhangas šiuo metu siekia daktaro laipsnio Monrealio universitete. Yue solo teko groti daugelyje žymių koncertų salių, tarp kurių – Niujorko „Carnegie Hall“, „Sala Cecilia Meireles“ (Rio de Žaneiras), „Salle Bourgie“ ir „Salle Claude-Champagne“ (Monrealis). Pianistas yra Honkongo vyriausybės ir „Yamaha“ stipendiatas.

Neringa Valuntonytė šiuo metu siekia magistro laipsnio Hanoverio muzikos, teatro ir medijų mokykloje. 2008–2013 m. ji buvo Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendiatė. N. Valuntonytė koncertuoja ne tik Vokietijoje ir Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Danijoje, Suomijoje, Latvijoje, Estijoje, Austrijoje ir Ukrainoje.

Neringa Valuntonytė ir Edvinas Švaikovskis

Aleksandras Kašpurinas 2014 m. pradėjo studijuoti Sankt Peterburgo valstybinėje Nikolajaus Rimskio-Korsakovo konservatorijoje. Pianistas yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Pianistui teko bendradarbiauti su dirigentais Gintaru Rinkevičiumi, Fabio Mastrangelo, Zaurbeku Gugkaevu, Maximu Fedotovu ir kitais. A. Kašpurino įrašų yra išleidusi „Melodija“

Young Ho Parkas šiuo metu tęsia magistro studijas Hanoverio muzikos, teatro ir medijų universitete. 2018 m. pianistas pelnė Grand Prix Samicko-Seilerio pianistų konkurse Seule, kas jam suteikė galimybę groti rečitalį „Samick Art“ salėje. Y. Parkui yra tekę koncertuoti su Gunpo filharmonijos, Seulo nacionalinio universiteto filharmonijos orkestrais.

Konkurso žiuri. Nuotraukos: KilimasArts

VIII Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso finalas padalintas į dvi dalis. Pirmoji vyks lapkričio 16 d., šeštadienį, 19 val. Jos metu skambinant išgirsime Edviną Švaikovskį, Gabrielę Sutkutę ir Yue Zhangą. Antroji finalo dalis – lapkričio 17 d., 12 val. Jos metu gros Neringa Valuntonytė, Aleksandras Kašpurinas ir Young Ho Parkas.

Bilietus į koncerto finalą platina Lietuvos nacionalinė filharmonija. Pianistų konkurso finalinius renginius tiesiogiai transliuos lrt.lt, LRT Klasika ir LRT Plius. Lapkričio 17 d., 15.30 vyks iškilminga laureatų apdovanojimų ceremonija.

VIII tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso globėjas – LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Konkursą organizuoja VšĮ „Natų knygynas“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Pagrindinis konkurso rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba, konkursą remia LR Kultūros ministerija, konkurso pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.

Daugiau informacijos – ciurlionis.link. 
2019 11 15