Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Kviestinių dėstytojų vizitai Klaipėdos fakultete

Šį rudenį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete lankėsi ir meistriškumo pamokas vedė trys kviestiniai dėstytojai. Į miuziklo subtilybes studentams padėjo gilintis vokalo profesorius, dainininkas ir dirigentas Derekas Barnesas bei aktorė ir dainininkė Monika Valkūnaitė, o apie meninio ugdymo pedagogų darbą ir jų rengimą įžvalgomis dalijosi profesorius dr. Gerhardas Sammeris.

Prof. Dereko Barneso meistriškumo pamoka (c) E. Sabaliauskaitė

Šiais akademiniais metais LMTA Klaipėdos fakultete startavo nauja Muzikos atlikimo studijų programos specializacija – Miuziklas. Studijuojantieji rengiami profesionaliai dainuoti, šokti ir vaidinti. Studijų metu didelis dėmesys skiriamas miuziklo specifikai, bendroms muzikinėms kompetencijoms, sceninei praktikai, teorinių žinių bei įgūdžių įvairovei, leidžiančiai reaguoti į besikeičiančius rinkos poreikius, ruošiantis karjerai scenos meno ir kūrybinių industrijų srityse ar tolimesnėms studijoms.

Spalio mėnesį studentams ir dėstytojams gilintis į miuziklo specifiką padėjo aktorė ir dainininkė Monika Valkūnaitė. Teorinės M. Valkūnaitės paskaitos suteikė žinių apie miuziklo aukso amžių, muzikinę komediją, žymiausius miuziklo raidos atstovus. Praktinėse paskaitose studentai buvo mokomi dainos, teksto raiškos vaidinant atskleidimo. M. Valkūnaitės vizitas padėjo plėtoti bendradarbiavimą su „JÁ International Theatre“.

Monika Valkūnaitė (trečia iš kairės) (c) E. Sabaliauskaitė

Spalio 18–23 d. Klaipėdos fakultete vyko dainininko, dirigento, vokalo profesoriaus Dereko Barneso užsiėmimai. Muzikos atlikimo studijų programos Miuziklo specializacijos studentai turėjo galimybę tobulinti vokalinius gebėjimus intensyviuose vokalo kursuose. Nuo kvėpavimo per garsą, žodžio išraiškos ir vokalinio teksto perteikimo iki miuziklo stiliaus kūrinio atlikimo – profesionalumo link!

Džiaugiamės, kad susidomėjimas prof. D. Barneso paskaitomis kasdien augo, nemažai norinčių tobulinti vokalinius gebėjimus prisijungė šį kartą stebėtojais. Buvo akivaizdus poreikis tolimesniam bendradarbiavimui, tad jau planuojame Dereko Barneso vizitus 2022 m.

Prof. dr. Gerhardo Summerio praktikumas (c) E. Sabaliauskaitė

Lapkričio 3–8 d. Klaipėdos fakultete viešėjo profesorius dr. Gerhardas Sammeris. Jo pedagoginė patirtis aprėpia darbą bendrojo lavinimo mokykloje, gimnazijoje ir meninio ugdymo pedagogų rengimą aukštosiose mokyklose (Innsbrucker-Musikpädagogik-Institut der Universität Mozarteum, Musikpädagogik an der Hochschule für Musik Würzburg). Plati tarptautinė pedagoginė, mokslinė lektoriaus veikla: 2015 m. jis buvo išrinktas Europos muzikinio ugdymo asociacijos (EAS, European Association for Music in Schools) prezidentu. Taip pat jis yra žinomas dirigentas, vadovaujantis orkestrams, chorams. Šiuo metu prof. G. Sammeris yra kamerinio orkestro „Tiroler Kammorchester InnStrumenti“ meno vadovas. Savo pedagogine patirtimi, moksliniais tyrimais profesorius dalijasi įvairiuose tarptautiniuose seminaruose, konferencijose, publikacijose.

Profesorius Sammeris skaitė paskaitas muzikos ir edukacijos specializacijos studentams. Paskaitose buvo pateikta teorinė medžiaga šiomis temomis: ugdymo paradigmų kaitos bruožai, šiuolaikinio meninio ugdymo samprata, šiuolaikinio meninio mokymo ir mokymosi strategijos, mokinių meninio ugdymo aktyvinimo strategijos. Studentai buvo įtraukiami ir į praktikumus: patirtinio mokymosi strategijos, interaktyviojo mokymo strategijos, pedagogo ir ugdytinio bendravimo ir bendradarbiavimo organizavimas šiuolaikinio ugdymo kontekste.

Tikimės, kas prof. dr. Gerhardo Sammerio vizitas padės plėtoti ryšius su Vokietijos ir Austrijos aukštosiomis mokyklomis, stiprinti LMTA studentų ir pedagogų pozicijas tarptautinio muzikinio ugdymo kontekste.

LMTA Klaipėdos fakulteto informacija 
2021 11 11