Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Kvietimas teikti paraiškas M. K. Čiurlionio paskatai-stipendijai

M. K. Čiurlionio draugija skelbia trečiąjį kvietimą teikti paraiškas metinei M. K. Čiurlionio paskatai-stipendijai jauniesiems kūrėjams. Paraiškas paskatai-stipendijai gali teikti LMTA Muzikos fakulteto Kompozicijos katedros bakalauro arba magistro programos studentai.

M. K. Čiurlionio paskatos-stipendijos dydis yra 5000 eurų. Paraiškų laukiama iki vasario 28 d. imtinai el. pašto adresu rektoratas@lmta.lt.

Paraiškos forma

Stipendijos skyrimo tvarka

Stipendija bus skiriama studentams, kurių kūrybos ir studijų erdvėje, greta kitų interesų bei temų, yra šiuolaikiškai permąstoma M. K. Čiurlionio kūryba ir jo puoselėti idealai Lietuvos ir Pasaulio kultūros kontekstuose. M. K. Čiurlionio draugija kviečia atidžiau įsigilinti į M. K. Čiurlionio pasaulėjautą (humanizmo ir harmonijos paieška; meilė gimtajam kraštui; baltų kultūros ir senųjų civilizacijų trauka; būties ekologija, amžinybė ir kosmiškumas; neakademinių meninės raiškos būdų paieška ir kt.).

Stipendija bus išmokama dviem etapais: pirmoji 4000 Eur dalis išmokama, kai paskelbiamas paskatos stipendijos laimėtojas, antroji 1000 Eur dalis išmokama per mėnesį laiko po atsiskaitymo už kūrybinį projektą.

M. K. Čiurlionio paskata-stipendija teikiama nuo 2020 m. Kasmet skiriamos dvi paskatas-stipendijas: po vieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus dailės akademijos studentams. Pirmąją stipendiją pelnė kompozitorius ir atlikėjas, LMTA Skaitmeninių technologijų specializacijos studentas Mantvydas Leonas Pranulis ir Vilniaus dailės akademijos grafikos studentė Viltė Žumbakytė. Antrąją M. K. Čiurlionio stipendiją-paskatą 2021 m. pelnė LMTA Kompozicijos katedros studentas Lukas Butkus ir VDA skulptūrą studijuojantis Denisas Kolomyckis.

2020 ir 2021 m. stipendijos-paskatos buvo įteiktos švenčiant Vasario 16-ąją. Šiais metais stipendiją ketinama įteikti Kovo 11-osios proga. 

LMTA informacija
2022 02 09