Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Kvietimas teikti paraiškas M. K. Čiurlionio paskatai-stipendijai!

K. Čiurlionio draugija skelbia jau penktąjį kvietimą teikti paraiškas metinei M. K. Čiurlionio paskatai-stipendijai jauniesiems kūrėjams.

M. K. Čiurlionis (c) Stanisław Filibert Fleury

Paraiškas paskatai-stipendijai gali teikti LMTA Muzikos fakulteto Kompozicijos katedros bakalauro arba magistro programos studentai.

M.K. Čiurlionio paskatos-stipendijos dydis yra 5000 eurų. Paraiškų laukiama iki vasario 20 d. imtinai el. pašto adresu d.bartkus@lmta.lt

Paraiškos forma

Stipendijos skyrimo tvarka

Stipendija bus skirta studentams, kurių kūrybos ir studijų erdvėje, greta kitų interesų bei temų, yra šiuolaikiškai permąstoma M. K. Čiurlionio kūryba ir jo puoselėti idealai Lietuvos ir Pasaulio kultūros kontekstuose. M. K. Čiurlionio draugija kviečia atidžiau įsigilinti į M. K. Čiurlionio pasaulėjautą (humanizmo ir harmonijos paieška; meilė gimtajam kraštui; baltų kultūros ir senųjų civilizacijų trauka; būties ekologija, amžinybė ir kosmiškumas; neakademinių meninės raiškos būdų paieška ir kt.).

Stipendija bus išmokama dviem etapais: pirmoji 4000 Eur dalis išmokama, kai paskelbiamas paskatos stipendijos laimėtojas, antroji 1000 Eur dalis išmokama per mėnesį laiko po atsiskaitymo už kūrybinį projektą.

M. K. Čiurlionio paskata-stipendija teikiama nuo 2020 m. Kasmet skiriamos dvi paskatos-stipendijos: po vieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus dailės akademijos studentams. Ankstesniais metais stipendijas yra pelnę LMTA studentai Mantvydas Leonas Pranulis, Lukas Butkus, Gintarė Valionytė , Domantas Pūras ir VDA studijavę menininkai Viltė Žumbakytė, Denisas Kolomyckis, Rokas Janušonis ir Agata Orlovska.

Stipendija bus teikiama Kovo 11-osios proga. 

LMTA informacija
2024 01 22