Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Jubiliejinius metus atidarė susitikimas su prof. Vytautu Landsbergiu

Vakar, gruodžio 20-osios vakarą, LMTA rektorės, muzikologės Juditos Žukienės ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko, profesoriaus Vytauto Landsbergio pokalbis atidarė „Susikalbėjimų Didžiojoje“ renginių ciklą. Profesorius dalinosi prisiminimais, susijusiais su Akademija, buvusiais kurso draugais, bendradarbiais, bičiuliais, šmaikštavo apie meilę muzikai ir gyvenimui.

Gimtadienis – puikus metas stabtelti, atsigręžti ir prisiminti, kas buvo svarbu ir įsimintina. Tad  šventinį vakarą Akademija pristatė ne tik pokalbių ciklą, bet ir atidarė parodą: „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!“. Vytautas Landsbergis Akademijai padovanojo ir pasirašė savo naujausią knygą „Kodėl Mes“, kuri papildė tą patį iškilmingą vakarą atidarytą parodą. LMTA centrinių rūmų antrajame aukšte jau galite pamatyti LMTA dėstytojų, meno kūrėjų, atlikėjų prisiminimus, laimėjimus, daiktus, susijusius su Akademija, atnešusius sėkmę scenoje ir akademiniame gyvenime, pasakojančius nepakartojamas istorijas.

Paroda „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!” bus nuolatos atnaujinama. Ją aplankyti visi norintys galės iki ateinančių metų pabaigos. Tuo metu „Susikalbėjimų Didžiojoje“ ciklą, skirtą pokalbiams tarp pripažinimą pelniusių ir jaunų menininkų, pratęs susitikimas su pianistais Petru ir Luku Geniušais, kuris vyks sausio 27 d. Vėliau prie šios dviejų kūrybiškų kartų akistatos prisijungs operos solistės Irena Milkevičiūtė ir Asmik Grigorian, kompozitoriai Mindaugas Urbaitis ir Raminta Naujanytė-Bjelle, kino režisieriai Algimantas Puipa ir Laurynas Bareiša, aktorės  Nelė Savičenko ir Jovita Jankelaitytė, teatro režisieriai Gintaras Varnas ir Antanas Obcarskas, aktoriai Valentinas Masalskis ir Matas Dirginčius, šiuolaikinio šokio kūrėjos Aira Naginevičiūtė-Adomaitienė ir Greta Grinevičiūtė. Susitikimus ves žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai.

Įsibėgėjus jubiliejiniams renginiams, Akademija dar labiau atsivers visuomenei – jau suplanuoti įvairūs festivaliai, koncertai, spektakliai, performansai LMTA salėse ir Vilniaus erdvėse, koncertai kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Kovo 29 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės LMTA simfoninio orkestro koncertas, o gegužės 27 d. planuojamas didelis projektas, kuris pravers meno duris į Gedimino prospektą ir užlies vieną svarbiausių Vilniaus gatvių. Gimtadienio planuose – ir meniškas išsikraustymas iš Sluškų rūmų į naujuosius Akademijos rūmus Olandų gatvėje. Renginiai vyks ne tik sostinėje, bet ir persikels į pajūrį, kur kartu su Klaipėdos fakultetu uostamiesčio publikai bus surengti ne mažiau ypatingi koncertai ir projektai.