„LIONS“ Europos muzikos konkurse Lietuvai atstovaus LMTA studentas
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas Evald Masalski (prof. Petro Vyšniausko kl.) išrinktas atstovauti Lietuvai LIONS Europos muzikos konkurse, kaip gabiausias mūsų šalies jaunasis saksofonininkas iki 25 metų amžiaus.
Šių metų spalio 7–9 d. Graikijos Salonikų mieste Europos LIONS forumo metu vyksiantis muzikos konkursas bus pirmasis talentingo vaikino pasirodymas užsienio konkursinėje scenoje.
„Esu dalyvavęs daugelyje tarptautinių konkursų, bet jie visi vyko Lietuvoje. Tai bus mano debiutas užsienio scenoje ir už tai esu dėkingas LIONS klubų asociacijai. Iki šiol buvau labiau orientuotas į kamerinę muziką, o dabar pradedu matyti save kaip solistą. Saksofonininkas solistas – retenybė. Jeigu galėčiau tapti saksofono solistu, būtų fantastiška“, – sako LIONS Europos muzikos konkurso dalyvis iš Rudaminos, džiaugdamasis, jog konkursas priartins jį prie svajonės įgyvendinimo.
Konkursui E. Masalski rengia trijų kūrinių konkursinę programą alto saksofonui. Pasak jo, norint gerai pasiruošti konkursui, reikia nuosekliai dirbti 3-4 mėnesius. Privalomas konkurse yra kompozitoriaus Dariaus Milhaud kūrinys „Scaramouche“. E. Masalski konkursui taip pat pasirinko prancūzų kompozitoriaus Jules’io Demerssemano Fantaziją originalia tema ir Jaques’o Ibert’o „Concertino da Camera“.
„Visi šie kūriniai yra iš saksofono repertuaro „aukso fondo“. Pasirinkti kūriniai suteiks galimybę perteikti jautrumą, žaismingumą, rimtį. J. Demerssemano kūrinį jau esu grojęs, jį labiausiai mėgstu, nes jame yra daug nuotaikų. Atliekant reikia subtilumo, preciziškos technikos, nuoseklaus minties vedimo. J. Ibert’o kūrinys laikomas vienu sunkiausių iš konkursui pasirenkamų kūrinių sąrašo – techniškai sunkus, grojamas aukštame registre. Noriu gerai pasiruošti, kad perteikčiau skirtingas šių kūrinių nuotaikas“, – mintimis dalinasi jaunasis saksofonininkas.
E. Masalski baigė Juozo Tallat–Kelpšos konservatoriją, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė atlikimo meno bakalauro studijas, dabar siekia magistro laipsnio. Nuo 2015 m. jaunuolis groja saksofonu Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestre „Oktava“, nuo 2020-ųjų yra šiuolaikinės muzikos ansamblio „Fluorescence“ saksofonininkas.
„Ateityje, šalia saksofono solisto karjeros, dar turiu minčių važiuoti į Prancūziją. Ten yra instrumentų fabrikas, kuriame rengiami instrumentų taisymo kursai. Noriu išmokti instrumentų taisymo meno ir Lietuvoje būčiau oficialus saksofonų meistras“, – apie ateitį kalba E. Masalski.
Trims Europos LIONS muzikos konkurso nugalėtojams bus skirti 5000, 3000 ir 2000 eurų vertės prizai, publikos išrinktam atlikėjui – 1000 eurų vertės prizas.
„Gabių jaunuolių dalyvavimą Europos LIONS muzikos konkurse finansuojame jau dvyliktus metus. Tai yra svarbi LIONS veiklos dalis – ne tik padėti sunkiau gyvenantiems, sergantiems, bet ir gabiems, talentingiems jaunuoliams, kurie yra atsidavę menui, apdovanoja mus grožiu, o mes padedame jiems skintis kelią ir susikurti karjerą. Manęs dažnai klausia: kodėl reikia padėti gabiems, juk jie ir taip apdovanoti? Dažnai gabūs būna labai jautrūs, jie giliai jaučia meną, bet nebūtinai perpranta ekonomikos ir finansinės gerovės dėsnius, todėl tai yra lygiaverčiai mainai“, – sako Arūnas Uleckas, Lietuvos LIONS klubų asociacijoje atsakingas už kandidatų į LIONS Europos muzikos konkursą atrinkimą.
LIONS klubų gubernatorė Daiva Grikšienė 2020–2021 metais apskritai pastebi žymiai didesnį jaunimo įsitraukimą į LIONS projektus ir LEO klubų veiklą.
„LIONS veikloje ne tik padedame vargstantiems, bet ir rūpinamės mūsų ateitimi. Džiugu, kad šiemet LIONS klubai aktyviai dalyvavo ir tarptautiniame LIONS taikos plakatų konkurse, įtraukė daug jaunuolių įvairiuose miestuose. Apskritai šiemet matau didžiulį jaunimo, LEO klubų narių suaktyvėjimą, pavyzdžiui, Vilniaus ir Kauno LEO klubų nariai prisidėjo organizuojant „New Voice“ simpoziumą–talką Kuršių nerijoje“, – pasakoja D. Grikšienė.
Europos LIONS muzikos konkursas rengiamas jau 32 metus, kasmet šalis-organizatorė pasirenka konkretų muzikos instrumentą, šiemet tai – saksofonas. Lietuvos LIONS klubų asociacija jau 12-tus metus remia Lietuvos jaunuolių dalyvavimą šiame konkurse.
Ankstesniais metais Lietuvos LIONS klubų asociacijos premijas gavo ir Europos LIONS muzikos konkurse Lietuvai atstovavo: 2019 m. Valentas Raginskis (gitara), Talinas (Estija); 2018 m. Greta Pocevičiūtė (fleita), Skopje (Makedonija); 2017 m. Andrius Stankevičius (trimitas), Montreux (Šveicarija); 2016 m. Rūta Mažolytė (smuikas), Sofija (Bulgarija); 2015 m. Jonas Morkūnas (klarnetas), Augsburgas (Vokietija); 2013 m. Dominykas Girčius (fortepijonas), Stambulas (Turkija); 2012 m. Rokas Vaitkevičius (violončelė), Briuselis (Belgija); 2011 m. Viktor Palej (obojus), Mastrichtas (Olandija); 2010 m. Simonas Bušma (klasikinė gitara), Bolonija (Italija).
LIONS klubų asociacijos informacija
2021 07 01