Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA Centriniai rūmai atsivėrė „Open House Vilnius“ lankytojams

Liepos 3–4 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Centrinius rūmus (Gedimino pr. 42, Vilnius) aplankė daugybė vilniečių ir miesto svečių. LMTA dalyvavo atviros architektūros savaitgalyje „Open House Vilnius“.

Open House Vilnius savanoriai LMTA Vargonų salėje. Vaivos Šatkukės-Marozienės nuotrauka

Ekskursijas po akademijos Centrinius rūmus vedė savanoriai, tarp kurių buvo tik dvi LMTA atstovės – Kino ir TV studijos administratorė Jurga Mačionytė ir Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Beata Baublinskienė. Renginį akademijos patalpose kuravo Meno centro darbuotojai Vaiva Šatkutė-Marozienė ir Andrius Jevsejevas.

Tad esame ypač dėkingi visai savanorių komandai, kurios dauguma – su akademija nesusiję žmonės, tapę savotiškais LMTA ambasadoriais. Jie ne tik išmoko nemažai informacijos apie 1903 m. pastatytų LMTA Centrinių rūmų architektūrą (kas yra frizai ir karnizai, fasetės ir lubų rozetės, kuo skiriasi istorizmas nuo moderno ir kaip šie stiliai pasireiškia rūmų puošyboje), bet įsisavimo ir lankytojams pasakojo apie akademijos vargonus, fortepijonus, akustines sieneles ir muzikos garso inovacijas, LMTA Didžiojoje salėje koncertavusias įžymybes ir pastato flygelyje veikusią vaikų muzikos mokyklą (būsimąją M. K. Čiurlionio menų mokyklą)…

Prie LMTA fasado. Vaivos Šatkukės-Marozienės nuotrauka

Šiek tiek daugiau apie pastato istoriją galima paskaityti ČIA, nors, žinoma, glaustas tekstas neprilygs 45 minučių pasakojimui, lankantis akademijos erdvėse. Ekskursijos buvo pradedamos prie LMTA fasado, toliau sustojama erdviajame pirmo aukšto hole, keliaujama į Rektoriaus kabinetą, pakilus į antrą aukštą buvo siūloma užsukti į Stasio Vainiūno auditoriją kaip tipinę muzikos mokymo klasę, toliau – trumpas sustojimas prie naujojo studijų miestelio Olandų g. maketo ir keliaujama į Balkono teatrą, kur galima buvo išeiti ir į patį balkoną pasigrožėti vaizdu į Lukiškių aikštę. Toliau – trečias aukštas ir Muzikos inovacijų studijų centras su Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sfera, kur galima buvo pasinerti į apgaubiantį transliuojamų garso įrašų skambesį. Iš MISC – į Didžiąją salę, „Čiurlionio kryžkelę“, Vargonų salę, Akmenų menę pusrusyje ir rūmų vidinį kiemą. Ir šitaip – 24 ratai kas pusvalandį šeštadienį ir sekmadienį nuo ryto iki vakaro. 

Po metų akademija, tikėtina, vėl dalyvaus „Open House Vilnius“ atviros architektūros savaitgalyje: galbūt su tuo pačiu maršrutu, o gal atsiras galimybių parodyti ir kai ką daugiau… Sekite naujienas!

Nuotraukų galerija

LMTA informacija
2021 07 05