Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA kino naujienos: Vilniuje įvyko „Nordfilm“ tinklo susitikimas

Rugsėjo 27-28 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko šešių Šiaurės ir Baltijos šalių kino mokyklų, dalyvaujančių „Nordplus“ programoje, „Nordfilm“ tinklo pirmasis susitikimas. „Nordfilm“ tinklą inicijavo ir jo veiklą koordinuoja LMTA Kino ir televizijos katedra. Rugsėjo susitikimo metu buvo svarstomos „Nordplus“ finansuoto projekto „Žalioji ateitis“ (Green Future) veiklos gairės ir principai.

Asociatyvi nuotrauka (c) D. Matvejev

Susitikime dalyvavo Latvijos kultūros akademijos, Dalarna universiteto (Švedija), Stokholmo menų universiteto, Islandijos menų universiteto, Helsinkio Metropolia taikomųjų mokslų universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovai.

Susitikimo metu Dalarna universiteto prodekanas Thorbjörn Swenberg pažymėjo, kad vienas pagrindinių žalios ateities principų – tai tvarumas, kuris, deja, net ir Švedijoje dažniausiai siejamas tik su palankumu aplinkai, ekologija. Anot jo, darnumas yra daug daugiau. Jis apima socialinę, ekonominę ir ekologinę pusiausvyrą. 

Tvarumas kino projektuose šiandien traktuojamas kaip būtinybė. „Šiandien jau nesvarstoma, ar tvarumas kine reikalingas, tačiau norėdami turėti tvarią kino industriją, turime pradėti diegti tvarumo principus jau kino mokyklų studijų programose“, – sako LMTA Kino ir televizijos katedros vedėjas Vytautas Dambrauskas.

„Šis rūpestis mus vienija „Nordfilm“ tinkle“, – pritaria Islandijos menų universiteto kino studijų programos vadovas Steven Meyers.

Susitikimo metu visos mokyklos pritarė dalį „Nordfilm“ tinklo veiklos biudžeto skirti atvykusių iš Ukrainos į LMTA Kino ir televizijos katedrą studentų stipendijoms.

„Nordfilm“ atstovai taip pat vieningai sutarė intensyvinti kino studentų tarptautinių trumpalaikių mainų mobilumų programą.

Giedrė Kabašinskienė 
2022 10 05