Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Pirmą kartą LMTA – jungtiniai „Erasmus+“ operos kursai

Vasario 1–12 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademija pirmą kartą rengia jungtinius „Erasmus+“ mišrius intensyvius kursus „Operos kūrimo, atlikimo ir improvizacijos inkubatorius“ (OCIS). Kursai, organizuojami kartu su Karališkąja Antverpeno konservatorija ir Porto aukštąja muzikos ir scenos menų mokykla (ESMAE), vykdomi Europos operos akademijos (EOA) platformoje

Iš projekto „EOALAB: Vilnius Preview“, 2020 m. M. Endriuškos nuotr.

LMTA yra Europos operos akademijos tinklo narė nuo 2017 m. ir siūlo studijų modulius šešiolikai tinkle dalyvaujančių Europos aukštųjų mokyklų. Dalyvaudama trijų metų „Erasmus+“ strateginių partnerysčių projekte „EOA – dalinimosi operos mokymais kompetencijų centras“, LMTA rengė tarpdisciplininį kūrybinį inkubatorių „EOALAB“ Vilniuje (2020 m.) bei dalyvavo Mastrichto konservatorijos ir Porto ESMAE rengiamose šiuolaikinės operos laboratorijose. Inspiruota šių programų sėkmės, LMTA kartu su partneriais Antverpene ir Porte sujungė pajėgas naujiems intensyviems kursams OCIS, kuriuos iš dalies finansuoja „Erasmus+“ programa.

Projekte dalyvauja 18 studentų ir 4 absolventai iš užsienio – Belgijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Prancūzijos – ir 15 LMTA studentų: 3 meno vadybos bakalauro II kurso studentės, 3 teatro režisūros magistro I kurso studentai, 1 dainavimo bakalauro III kurso studentas, 1 kompozicijos bakalauro III kurso studentas ir 7 šiuolaikinės muzikos atlikimo ir improvizacijos magistrantai. Šiuolaikinę vokalo improvizaciją dalyviams dėstys Anne-Liis Poll (Estija) ir Bruno Pereira (Portugalija), operos dramaturgiją – Gabrielė Labanauskaitė (LMTA), kompoziciją ir kūrybinį bendradarbiavimą – Steven Prengels (Belgija); šiuolaikinės muzikos atlikimą ir kompoziciją – Vykintas Baltakas, kompoziciją ir elektroninę muziką – Mantautas Krukauskas, improvizaciją – Arnas Mikalkėnas (LMTA).

Tarpdisciplininio kūrybinio inkubatoriaus bendros kūrybos principu išplėtotus šiuolaikinės operos eskizus tarptautinės dalyvių grupės pristatys vasario 12 d., šeštadienį, 15 val. LMTA Balkono teatre. Maloniai kviečiame, įėjimas su galimybių pasais. 

LMTA Tarptautinių ryšių skyrius
2022 01 31