LMTA Sferoje vyksta susitikimai su kviestiniais „Gaidos“ kūrėjais
Tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“ greta pagrindinės koncertinės programos rengia susitikimus su ryškiausiais kviestiniais kompozitoriais, kurių muzika skamba festivalio koncertuose. Jau rytoj, spalio 9 d., vyks susitikimas su „1 bito muzikos koncepcija“ išgarsėjusiu JAV garso ir vaizdo menininku Tristanu Perichu, o spalio 10 ir 14 d. rengiami susitikimai su kompozitoriais Peteriu Adriaanszu (Nyderlandai) ir Brigitta Muntendorf (Vokietija). Pokalbiai vyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Erdvinio garso sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius). Įėjimas laisvas.
Spalio 9 d., trečiadienį, 17 val. rengiamas susitikimas su Tristanu Perichu (JAV). Niujorke gyvenančio garso ir vaizdo menininko elektroninė kūryba sulaukia tokių apibūdinimų, kaip „hipnotizuojanti jėga ir emocinė gelmė“ („Wall Street Journal“) bei „asketiška elektronikos ir organinio pasaulio akistata“ („The Wire“). 37-erių Tristanas Perichas studijavo matematiką, muziką ir informatiką Kolumbijos universitete, Niujorko universiteto menų mokykloje „Tisch School of the Arts“ įgijo interaktyvių telekomunikacijų programos magistro diplomą. Menininkas rengia edukacinius susitikimus, veda meistriškumo kursus visame pasaulyje. Prestižinio tarptautinio elektroninio ir kompiuterinio meno apdovanojimo „Prix Ars Electronica“ laureatas, Tristanas Perichas „Gaidoje“ spalio 9 d. surengs gyvą pasirodymą, kurio metu atliks maždaug valandos trukmės kūrinį „Noise Patterns“ dviejų kanalų 1 bito elektronikai. T. Pericho „Interface“ styginių kvartetui ir elektronikai spalio 16 d. grieš Valstybinis Vilniaus kvartetas koncerte „Jonas Mekas. In memoriam“.
Spalio 10 d., ketvirtadienį, 18 val. – susitikimas su Peteriu Adriaanszu (Nyderlandai). Pokalbyje taip pat dalyvaus ansamblio „Synaesthesis“ dirigentas Karolis Variakojis. P. Adriaanszas (g. 1966) yra bene ryškiausias pastarojo meto Olandijos muzikos kūrėjas. Sietle gimęs ir užaugęs kompozitorius yra laisvas kūrėjas, rašantis pagal atlikėjų ir festivalių užsakymus. P. Adriaanszo muzikai būdingas muzikinę medžiagą tyrinėjantis braižas. Jam svarbiausi yra garsas, struktūra ir skambanti matematika. Kaip rašė autoritetingas naujosios muzikos kritikas Bobas Gilmore’as: „Jo kūryba – tai abstrakti aukštesniojo lygmens muzika, prikelianti viduramžišką muzikos kaip skambančių skaičių idėją: tačiau klausimai, kuriuos ji užduoda, yra neabejotinai XXI amžiaus. Tai klausimai apie muzikos suvokimą, garso prigimtį ir laiko tėkmę.“
Maždaug pusantros valandos P. Adriaanszo kūrinį „Waves“ („Bangos“) spalio 11 d. koncerte Nacionalinėje dailės galerijoje atliks ansamblis „Synaesthesis“.
Spalio 14 d., pirmadienį, 18 val. LMTA Sferoje – susitikimas su Brigitta Muntendorf, viena ryškiausių Vokietijos muzikos ir tarpdisciplininio meno kūrėjų. Muzikiniu „Oskaru“ vadinamo Ernsto von Siemenso fondo prizo laureatė Brigitta Muntendorf kuria muziką, kuri atsiranda skirtingų menų ir raiškos priemonių susikirtimo taške; tai lyg daugiasluoksnis nuorodų ir sąryšių tinklas. Būdama ne tik kompozitorė, bet multimedijos menininkė, rengianti tarpdisciplininius projektus ir juose dalyvaujanti, ji siekia sukurti erdvę eksperimentams – tiek savo kūryboje, tiek kaip „Ensemble Garage“ meno vadovė. Ji traktuoja muziką ne kaip grynąjį skambesį, bet kaip visuomenėje egzistuojantį socialinį ir estetinį fenomeną, gyvuojantį naujųjų skaitmeninių medijų pasaulyje. Brigittos Muntendorf eksperimentai su virtualia realybe ypač ryškūs jos šešių dalių „Public Privacy“ cikle, kurio trys dalys bus atliktos spalio 15 d. „Ensemble Garage“ koncerte NDG. Čia skambės ir kiti B. Muntendorf kūriniai. Kompozitorės opusus atliks ir ansamblis „Synaesthesis“ spalio 13 d. koncerte „Shivers“.
Visi trys festivalio „Gaida“ susitikimai rengiami LMTA Sferoje (Gedimino pr. 42). Įėjimas laisvas.
Festivalio informacija
2019 10 07